"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Kent içi[n] Bisiklet Semineri – BikeLab İstanbul

Tarih: 11 Aralık 2013
Yer: İstanbul

EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği olarak sürdürülebilir ulaşım ve kentleşme ile ilgili çalışmalarımızdan olan kent içi bisiklet yollarının tasarımı, Türkiye’deki uygulama örnekleri, bisiklet koridorları teknik plan ve tasarımı, kent içi bisiklet kullanımının ekonomik boyutu ve ulaşım türleri arasında entegrasyonu konuları ile ilgili konuşmacıların yer alacağı yarım günlük seminer düzenliyoruz. BikeLab İstanbul Projesi’nin geçtiğimiz Aralık ayında düzenlenen çalıştayından sonraki ikinci basamağı olan seminer yarım gün olarak 11 Aralık 2013 – Çarşamba günü Salt Galata’da gerçekleştirilecektir.

Hollanda Kraliyeti ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerinin 400. yılı vesilesiyle Hollanda Başkonsolosluğu ile sürdürğümüz BikeLab İstanbul Proje’sinin ilk etkinliği 18 Aralık 2012 tarihinde 60 kişinin katılımı ile çalıştay formatında gerçekleşti. Etkinliğimiz ile bisikletin İstanbul’un ulaşım ağına güvenli bir şekilde entegre edilmesine katkı sağlaması için çözüm önerileri sunulmuş ve bu çözüm önerileri çalıştay raporu haline getirilmiştir.

Projemizin ikinci etkinliği; Salt Galata’nın ev sahipliğindeki yarım günlük Kent içi[n] Bisiklet Semineri olacak. İstanbul ve bisikletin yaygın kullanımı olan şehirlerimizde kent içi bisiklet kullanımının halk sağlığı ve ekonomik etkileri, Avrupa örneklerinden bisiklet yolu tasarımı ve ulaşım türler arası entegrasyonu ile gelecek planları anlatılacaktır.

Ücretsiz olarak düzenlediğimiz etkinliğimize kalkınma ajansları uzmanları, yerel yönetimler ve kamu kuruluşlarından temsilciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehir plancıları, mimarlar, ulaştırma mühendisleri, inşaat mühendisleri, makina mühendisleri, endüstri mühendisleri, çevre mühendisleri ve sürdürülebilir kentleşme, ulaşım ve bisikletli yaşam konuları ile ilgilenen bütün paydaşlar katılımcı olarak beklenmektedir.

Tarih: 11 Aralık 2013 – Çarşamba
Saat: 09:00 – 13:00
Yer: Salt Galata Auditorium – Bankalar Caddesi Karaköy
Kayıt zorunludur. Katılım bildirimi ve sorular için;

Etkinlik Sorumlusu: Hande Küçükcoşkun
eposta: hkucukcoskun@embarqturkiye.org
Telefon: 0212 2435305

Etkinliğin facebook sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu