"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

4. Yeşil Yayla Kültür, Sanat ve Çevre Festivali ve Kafkas Film Günleri - 9-13 Ağustos, Doğu Karadeniz

Tarih: 09 Ağustos 2009
Yer:

Doğu Karadeniz’de bu yıl dördüncüsü yapılacak olan ve her yıl artan katılımı ile daha coşkulu hale gelen Yeşil Yayla Festivali’nin 2009 teması “Bitkiler” başlığı altında toplandı.

Merkezi İstanbul’da olmak üzere, genç bir ekip tarafından kurulan GOLA Kültür, Sanat ve Ekoloji Derneği’nin organize ettiği Yeşil Yayla Festivali, bu yıl Rize’nin Fındıklı, Ardeşen, Çamlıhemşin, Pazar ilçeleriyle beraber Artvin’in Hopa ve Kemalpaşa ilçelerindeki çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek. 6-13 Ağustos 2009 tarihlerinde yapılacak festival, bölgenin kültürel, ekolojik ve doğal zenginliklerine alternatif açıdan bakabilen tek festival olma özelliğini taşıyor.

Her yıl, Doğu Karadeniz Bölgesi'nin karakteristik özelliklerinden en az birine değinmeye özen gösteren festival, 2009 yılı için, bölgenin florasını oluşturan ve türlerinin sayısı yaklaşık 2240'ı bulan bitkileri tema olarak belirledi. Festival kapsamında panel ve eko-gezilerle farkındalık yaratmaya çalışacak olan organizasyon, bu alandaki çalışmalarını Avrupa’da sürdüren doğal tıp uzmanı Şaduman Karaca’yı ağırlayacak.

Gayda ile Tulumun, Kemençe ile Piyanonun İlginç Buluşması Festivalin müzik ayağında ise gayda ile tulumun arkadaşlığı var. Kolektif İstanbul grubu Balkan ve Anadolu ezgilerini kendine has yorumlarıyla seslendirirken, Richard Laniepce ve Birol Topaloğlu tulum ve gaydayı buluşturacak.

Ayrıntılı bilgi ve program için tıklayın

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu