YUKARI

Haberler

Diş ve çevre sağlığı ikilemi

National Geographic, yayınladığı makaleyle giderek daha fazla miktarlarda atık olan ve neredeyse tamamı plastikten yapılan diş fırçalarının çevre için giderek artan bir tehlike olduğunu, diş fırçasının tarihsel gelişimiyle harmanlayarak yayınladı. 

Devamını oku

 • Naylon poşetten yayılan umut

  Naylon poşet ve umut kelimesi ilk kez yan yana kullanılıyor belki de... Bir yasaklama ile de olsa, naylon poşet kullanımındaki çarpıcı azalma çevreyle ilgili büyük bir umut kaynağı oldu.

  Devamını oku

 • Azalan Kaynaklar ve Artan Nüfus

  BM tarafından dünya nüfusuna dair hazırlanan rapora göre 2050 yılında dünyada 9,7 milyar insan yaşayacak. 

  Yüzyılın sonunda ise bu rakamın 11 milyara çıkması bekleniyor.

  Devamını oku

 • Bitkiler alarm veriyor!

  Yapılan araştırmalar son 250 yılda, tamamen ortadan yok olan bitki sayısının 600’e yaklaştığını ortaya koyuyor.  Devamını oku

 • Çevre konusunda Türk fotoğraf sanatçılarının başarısı

  Avrupa Çevre Ajansı fotoğraf yarışmasında 3 Türk fotoğrafçı ödüle layık görüldü. 

  Devamını oku

 • Grönland’da erken erime

  Bilim insanları, Haziran ortasında gerçekleşen durgun bir yüksek basınçlı hava kütlesinin, güneyden ılık hava taşıdığını ve normalin üzerindeki sıcaklığın buz tabakası üzerinde sıradışı bir erime meydana getirdiğini raporladı.  Devamını oku

 • 633 dalgıçtan okyanus temizliğine destek

  Geçtiğimiz günlerde 633 dalgıç aynı anda dalış yaparak, okyanus dibinde bu ana kadar yapılan en büyük temizlik eylemini gerçekleştirdi ve rekor kırdı. 9000 parça çöp ve 725 kg. olta ağırlığı kurşun toplandı. 

  Devamını oku

