"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

UNDP Ulusal İnsani Gelişme Raporu: Türkiye'de Gençlik Bilgi Günleri 22-23 Mart 2008

Tarih: 22 Mart 2008
Yer:

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı yaklaşık olarak bir yıldır üzerinde çalıştığı İnsani Gelişme Raporunu, gençlere ve kamuoyuna tanıtabilmek amacıyla 22-23 Mart 2008 tarihlerinde Ankara’da bir “Bilgi Günleri” düzenliyor. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın öncülüğünde düzenli olarak hazırlanan Ulusal İnsani Gelişme Raporları’nın, Türkiye’de 2008 yılında yayınlanacak olanının konusu, “Gençlik”. Gençlerin konu olarak seçilmesinin sebebi, gençliğin Türkiye nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturması ve ulusal gelişmenin anahtarı olması...

Bilgi Günleri’ne toplumsal yaşamımızda çok önemli bir yere sahip olan ve gençlerin kendilerini ifade etme olanağı bulduğu sivil toplum kuruluşları, bilimin ve bilginin merkezi üniversiteler ve öğrenci toplulukları, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirdiği gençlik merkezleri, gençlerin karar verme mekanizmalarına katılma olanağı bulduğu gençlik meclisleri, spor federasyonları, gençlikle ilgili çalışmalar yapan kamu kurumları katılacak. Bunlarla birlikte, gençlere yönelik olarak hazırlanmış ve rapor sürecinde ödül almış başarılı projeler de Bilgi Günleri’nde sergilenecek.

Öğrencilerin heyacanlarının ve çabalarının ürünü olan öğrenci toplulukları, gençlik merkezleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan mini konserler ve gösteriler Bilgi Günleri’nin neşeli bir atmosfer içerisinde gerçekleşmesini sağlayacak.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.genclikpostasi.org/v1.5/index.php?option=com_frontpage
    

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu