"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Ankara

Tarih: 11 Nisan 2013
Yer:

Tarih: 11-14 Nisan 2013
Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara

2008 yılından bu yana bir kez Kalrskorona-İsveç ve üç kez İstanbul’da gerçekleştirilen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Ankara’ya geliyor. 24 filmi ücretsiz olarak izleyiciyle buluşturacak olan Festival 11-14 Nisan tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

11 Nisan saat 19.00’da Özgürlük Tohumları filmi ile başlayacak olan festival, filmlerin yanısıra dans gösterisi, konserler ve söyleşilere de evsahipliği yapacak.

Kurgusal Değil, Belgesel!
Günümüzde birçok birey ve kurum tarafından çokça kullanılan sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık boyutlarına ışık tutan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, neyin sürdürülebilir olduğu veya olmadığına dair dünyanın dört bir yanından örnekler sunarak gerçek hikâyelerle ilham verme amacını taşıyor. Festivalin dikkate değer özelliği sadece filmleri ve filmlerin içeriği ile sınırlı değildir. Festival, izleyicileri renkli etkinlikler, işinin ehli konuşmacılar ve müzisyenlerle buluşturma zemini oluşturma işlevi, sürdürülebilirlik hassasiyeti bulunan destekçileri ve düzenleme süreci açılarından da önemli bir örnek oluşturmaktadır.

Sürdürülebilirliğe sadece ekonomik olarak değil, çevre ve toplumu da dahil eden bir pencereden bakan filmlerin hepsi belgesel niteliktedir. Fosil yakıt kaynaklı iklim değişikliğinin artık daha fazla aşırı hava olaylarını karşımıza çıkardığı şu günlerde, filmler sürdürülebilirlik kavramının farklı boyutlarını izleyiciye aktarıyor.

Etkinlik sayfasına ulaşmak için buraya tıklayın.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu