"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Küresel İklim Değişikliği, Biyolojik Çeşitlilik, Ormanlar

Tarih: 30 Kasım 2013
Yer: Halka Sanat

30 Kasım 2013 Cumartesi günü Necmi Aksoy’un katılımıyla “Küresel İklim Değişikliği, Biyolojik Çeşitlilik, Ormanlar” konu başlığıyla seminer gerçekleştirilecek.

Üç oturumda gerçekleştirilecek olan seminerin oturum başlıkları ise;
1. Büyük Kitlesel Yok Oluşlar ve Küresel İklim Değişikliği
2. Biyolojik Çeşitlilik ve Yok Olan Gen Kaynaklarımız
3. Türkiye’nin gizli hazinesi, Ormanlar

Tarih: 30 Kasım 2013
Yer: Halka Sanat Projesi – Caferağa Mah. Bademaltı Sok. No:24/1 Kadıköy, İstanbul

Armağan Ekonomisi prensiplerine göre yürütülecek olan atölyede detaylı bilgi ve kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermeniz rica olunur. Yer sınırlı olduğu için kayıt gereklidir.

Necmi Aksoy kimdir?
Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nden 1996 yılında “Orman Mühendisi” ünvanıyla mezun olmuştur. 2001 yılında, İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Orman Mühendisliği Anabilim Dalı, Orman Botaniği Programı’nda “Orman Yüksek Mühendisi” ve 2006 yılında “Doktor” ünvanını almıştır. Eylül 2006 tarihinde Araştırma Görevlisi Doktor ünvanı ile Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü’nde göreve başlayan Aksoy, Nisan 2007 tarihinde Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Botaniği Anabilim Dalı’nda “Yardımcı Doçent”, Eylül 2012 tarihinde “Doçent” ve “Anabilim Dalı Başkan’ı olarak görevini sürdürmektedir.

Flora, vejetasyon ve biyolojik çeşitlilik konularında ulusal ve uluslar arası pek çok yayını bulunan Aksoy; dendroloji (ağaç bilimi), herbaryumlar, arboretum ve botanik bahçeleri, işgalci bitkiler, bitki sistematiği ve sosyolojisi alanlarında çalışmalarını sürdürmekte ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde biyolojik çeşitliliğin korunması amacıyla Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Herbaryumu (DUOF)’nda ve Düzce Üniversitesi Biyolojik Çeşitlilik Araştırma, Uygulama ve Eğitim Merkezi (DÜ-BİYOME)’nde çalışmaktadır.

Ulusal ve uluslar arası bir çok herbaryum, botanik bahçesi, arboretum, botanik ve doğa tarihi müzelerinde çalışmalar yapmıştır.

1999-2000 yıllarında TRT’de belgesel danışmanlığı ve Buğday Dergisi Yayın Kurulu üyeliği, 2003-2006 yıllarında Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi ve Saint Joseph Doğa Tarihi Müzesi’nde bilim danışmanlığı yapmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi Çevre Kulübü Başkanlığı, TEMA Düzce İl Temsilciliği, yapmış olan Aksoy halen, Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti, Royal Forestry Society, TEMA, WWF ve Flora Araştırmaları Derneği gibi doğa üzerine çalışmalar yapan; ulusal ve uluslar arası bir çok kuruluşun üyesidir. Aksoy, ingilizce bilmektedir.

Etkinliğin facebook sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu