"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

EKODesign 2012

Tarih: 12 Nisan 2012
Yer:

Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında başarıyla sürdürdüğü EKODesign Konferansı’nın beşincisini 12 Nisan 2012 Perşembe günü, YEM Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirecek. 

Bu yıl sadece yapı ölçeğinde değil, tasarımın her alanında sürdürülebilirliği tartışmaya açacak olan konferans, dünyaca ünlü konuşmacıları ve konu başlıkları ile “yeşil tasarım"ı gündeme taşıyacak. Sürdürülebilirliğe teori bağlamında da yaklaşacak olan konferansta, konuşmacılar kavramın olumlu ve olumsuz yanlarını ele almakta birlikte, yapısal ve kentsel ölçekte sürdürülebilir tasarım örneklerini de tartışmaya açacak.
 
BASF – The Chemical Company ve Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda düzenlenecek EKODesign 2012; Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında Hollanda Kraliyet Başkonsolosluğu ve DutchDFA tarafından desteklenerek, mimarlıktan modaya, ürün tasarımından kentsel planlamaya, tüketici eğilimlerinden pazar araştırmalarına kadar tasarımın birçok alanına değinecek ve mimarlık, tasarım, mühendislik, iş geliştirme, gayrimenkul sektörü ile ilgili sivil toplum kuruluşları ve kamu/yerel yönetimlerin yerli-yabancı liderlerini bir araya getirecek.
 
Ayrıca yine EKODesign Konferansı kapsamında bu yıl 2.kez düzenlenecek EKODesign Workshop 13 Nisan Cuma günü yine YEM’de paralel çalıştay konularıyla ilgili profesyonelleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Detalı bilgi için www.ekodesignkonferansi.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu