"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Kahraman Palyaçolar - Karga Çocuk Tiyatrosu

Tarih: 27 Ekim 2008
Yer:

Kahraman Palyaçolar, Küresel Isınma’ya karşı savaş açıyor! Belki de dünya bu büyük tehlikeden onların gizli planlarıyla kurtulacak.
 
Küresel ısınma… Günümüz dünyasının mutlu yarınlarını tehlikeye atan, insanoğlunun gelecekteki varlığını tehdit eden sorun. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, bu “kötü son”a nasıl büyük bir hızla yaklaştığımızı çarpıcı bir biçimde gösteriyor. Bütün ülkelerin en azından “insan” özelinde birleşmesi ve bir an önce de ortak bir çözüm üretilerek üzerinde ciddiyetle durulması gerekiyor.

Bunun için atılacak ilk adımsa, toplumun her kesiminden her insanın bu konuda eğitilmesi. Bunda en az eğitim kurumları kadar, sanat kurumlarına da iş düşüyor. Ve elbette yaşamımızda en çok değer verdiğimiz varlıklarımız, çocuklarımızla işe başlamalı. Okullarda verilecek eğitimle birlikte, sanatsal etkinliklerle de bu konuya dikkat çekilmesi büyük bir önem taşıyor.

Tiyatronun “eğitici-öğretici” görevinin bilincinde olan Karga Çocuk Tiyatrosu, bundan dolayı “küresel ısınma” sorununu bu sezon sahneye taşıyor. “Kahraman Palyaçolar” adlı oyun ile yarınlarımız olan çocuklarımızı, onların rengârenk düşlerine arkadaşlık ederek, bu konuda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.
 
Kahraman Palyaçolar’ın konusu özetle şöyle:

“Dünyamız büyük bir tehlike altındadır. Hava giderek ısınmakta ve insanlar artık ne yapacaklarını bilememektedir. Buna bir çözüm bulmanın zamanı çoktan gelmiş, hatta geçmektedir.

Ülke başkanları bu nedenle bir araya gelir ve bu konuda yardım almak için birini, ÇGY (Çok Gizli Yardım) eski Başkanı Kod Adı: Büyük P’yi yeniden göreve çağırmaya karar verir.

Büyük P, ajanlarına güvenmektedir. Sadece yedi gün süre ister ve özel ekibi ile bu işi halledeceğine söz verir. Birbirinden sevimli üç tane palyaço Ping, Pong ve Pang göreve hazırdır; ama düşmanları “Küresel Isınma” bunu öğrenince bütün gücü ile yeni saldırılarda bulunur. Sera etkisini, güneşin zararlı ışıkları olan ultraviyoleyi Ping, Pong, Pang’in üzerine salmaya hazırlanır ki; Kahraman Palyaçolar’ın da, gizli planlarını devreye sokmak için daha fazla zaman kaybetmemesi gerekmektedir.”
 
Karga Yapım’dan Fidan ve Faruk Sofuoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği “Kahraman Palyaçolar”, 2008-2009 tiyatro sezonunda tüm çocukların izlemesi gereken eğitici bir oyun…
 
Oynayanlar: Aslı YILMAZ, Neslihan ÇAKINER, Tuğçe ERĞİŞİ ve Burak ÖNCÜ
Yazan: Gülen İpek ABALI  Yöneten: Ali ERDOĞAN  Oyun Müzikleri: Yücel ARZEN  Dekor Tasarım: Eva İvanoviç
Işık: Yüksel  AYMAZ  Kostüm Tasarım: Cristina ANGEL  Pedagojik Danışman: Sevil GÜMÜŞ

Tarih: 27 Ekim
Yer: Bahçelievler Kültür Merkezi
Saat: 11.00 ve 13.00 
 
Kasım Ayı’nda Her Cumartesi ve Pazar Saat: 13.00’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde

İletişim: Karga Yapım Organizasyon
0 532 274 20 76 – 0 546 434 34 34 –
0216 450 20 56 Fax
www.kargayapim.com
istanbul@kargayapim.com  - bursa@kargayapim.com

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu