"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

İklim Değişikliği Sergisi İstanbul'da

Tarih: 04 Ekim 2011
Yer:

New York'ta 237.000 kişi tarafından ziyaret edilen Amerikan Doğal Tarih Müzesi'nin 2009 yılında New York'ta açtığı “İklim Değişikliği” sergisi, Türk Telekom ana sponsorluğunda 4 Ekim 2011 - 15 Ocak 2012 tarihleri arasında Santral istanbul Ana Galeri'de yer alıyor.

21.yy'ın en karmaşık, önemli, bilimsel ve sosyal konusu hakkında bilgi veren “İklim Değişikliği” sergisi, her yaştan ziyaretçiye hitap ederken, gelecek nesiller için de iklim değisikliğinin sonuçlarını sunuyor. Tek bir çözümün olmadığına dikkat çeken sergi, ziyaretçilere kişisel, toplumsal ve devletlerarası eylemlerin bu soruna ne kadar etkili çözümler sunabileceğini gösteriyor. 650 m²'lik bir alana yayılan ve sekiz bölümden oluşan “İklim Değişikliği” sergisinde, dört adet interaktif, dört adet anime küre, iki adet mini video gösterimi, 20 adet teşhir objesi yer alıyor.

ArterTasarım tarafından Türkiye'ye getirilen ve REC Türkiye'nin uygulama destekçisi olduğu sergiye her iki kurum tarafından geliştirilen ilave bir bölüm eklenerek, Türkiye'den örneklere de yer veriliyor. Ziyaretçiler, günümüzdeki iklim değişikliği, değişen atmosfer, buz, okyanus, kara ve yeni enerji geleceği ile ilgili detayları bu sergide bulabiliyorlar.

Sergi temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında başta çocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Sergi alanında oluşturulacak özel mekanlarda, serginin uygulama destekçisi olan REC Türkiye, atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu