"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Kopenhag'a Doğru Türk İş Dünyası Sohbetleri - 13 Temmuz 2009, İstanbul

Tarih: 13 Temmuz 2009
Yer:

Bölgesel Çevre Merkezi - REC Türkiye, iklim değişikliği ile mücadele ve düşük karbon ekonomisine geçiş yolunda, iş dünyasında yürütülen çalışmalara destek sağlamak amacıyla “İklim Platformu”nu kurdu. Türkiye’nin Kyoto Protokolü’ne katılım kararının ardından en önemli aktörlerden biri olan iş dünyasına yönelik geliştirilen bu Platform;

  • Şirketlerde iklim değişikliği konusunda kurumsal yapının güçlendirilmesi,
  • Ulusal ve uluslararası toplantılara/çalışmalara katılımın sağlanması,
  • Ulusal iklim değişikliği politikalarının geliştirilmesinin desteklenmesi ve
  • Uluslararası müzakere süreçlerine iş dünyasının etkin katılımın gerçekleştirilmesini hedefleniyor.

İklim Platformu, bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmak isteyen şirketler ile birlikte iş dünyasını temsil eden kurumların üyeliğine açık bulunuyor.

2012 sonrasına yönelik uluslararası iklim değişikliği rejiminin şekillenmesine yönelik düzenlenen 2009 yılı toplantıları hızla devam ediyor. Farklı paydaşların da katılımıyla düzenlenen bu toplantılar ile Aralık 2009 tarihinde Kopenhag’da gerçekleştirilecek olan 15. Taraflar Konferansı’nda yeni anlaşmanın başarıyla tamamlanması amaçlanıyor. 

“İklim Platformu”nun, 13 Temmuz 2009 Pazartesi günü 13:30 – 16:45 saatleri arasında İstanbul’da The Plaza Otel’de düzenleyeceği “Kopenhag’a Doğru Türk İş Dünyası Sohbetleri” başlıklı etkinlik ile, iş dünyasından temsilcilerin, yürütülen müzakereler ve güncel gelişmeler hakkında bilgilendirilmesi hedefleniyor.

Gündem için tıklayın

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu