"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

İşletmelerde Sera Gazı Hesaplamanın Temelleri Online Kursu

Tarih: 24 Mayıs 2013
Yer:

Tarih: 24 Mayıs 2013

Basın bülteninden derlenmiştir.

GHG Management Institute (GHGMI) ve İklim Platformu işbirliğinde "İşletmelerde Sera Gazı Hesaplamının Temelleri Online Kursu", 24 Mayıs 2013 tarihinde başlıyor.

Neden Bu Kursa Katılmalıyım?
Birçok işletme, iklim değişikliğine olan etkisini en aza indirebilmek, olası düzenlemelere karşı hazırlıklı olmak, karbon salımlarını kamuoyu ile paylaşabilmek, enerji verimliliğini artırmak ve/veya çevre alanında lider bir profil çizmek amacıyla sera gazı salımlarını yönetmenin yollarını arıyor.

Kaynak ve salım (örn; karbon ayak izi) envanterinin oluşturulması, risklerin değerlendirilmesi, salımların azaltılması ve performansın gözlenmesi için önemli bir ilk adımdır.

Bu ders, işletmelerde sera gazı salım hesaplamanın temellerini içeriyor. WRI/WBCSD Sera Gazı Protokolü Kurumsal Standartı'na dayanan ders materyalleri, aynı zamanda, sera gazı envanterlerine için uluslararası bir standart olan ISO 14064 Bölüm 1'i de ele alıyor. Online dersin tüm katılımcıları, ISO 14064 Bölüm 1'in bir kopyasını dersin bir parçası olarak indirebilecek.

Bu derste ele alınan başlıklar, uluslararası alanda kullanılan farklı kurumsal düzeyde sera gazı raporlama programları için de temel bilgileri içeriyor:

Karbon Saydamlık Projesi – Carbon Disclosure Project
U.S. DOE/EIA 1605(b) Programı
İklim Kayıt Sistemi – The Climate Registry
Meksika Sera Gazı Programı
Filipinler Sera Gazı Hesaplama ve Raporlama Programı

Ders programı, öğrenilen temel bilgileri ve ilkeleri uygulamanıza yardımcı olacak alıştırmalar ve sınavları da içeriyor.

Tüm katılımcılara Katılım Sertifikası verilmektedir. Yeterlilik Belgesi ise derslerin tamamlanmasından sonra yapılan sınavda başarılı olunduğunda ek bir ücret karşılığında verilmektedir.

Etkinlik sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu