"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Tarih: 29 Kasım 2012
Yer:

29-30 Kasım İtalyan Kültür Merkezi / 1-2 Aralık Salt Galata
İstanbul

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl da birbirinden ilginç filmlerle 29-30 Kasım’da Beyoğlu İtalyan Kültür Merkezi’nde ve 01-02 Aralık’ta Salt Galata'da sürdürülebilirlik konusunun farklı yönlerini irdeleyecek.

Bu yıl 5 yaşına giren Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, yine içinde yaratıcılık ve çözüm barındıran birbirinden etkileyici filmlerle, konuşmacılar ve müzisyenlerle sürdürülebilirlik kavramına ve dünyaya bütüncül bir bakış atacak. Günümüzde birçok birey ve kurum tarafından çokça kullanılan sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık boyutlarına ışık tutan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, neyin sürdürülebilir olduğu veya olmadığına dair dünyanın dört bir yanından örnekler sunarak gerçek hikâyelerle ilham vermek amacını taşıyor.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin dikkate değer özelliği sadece filmleri ve filmlerin içeriği ile sınırlı değil. İzleyicileri, konuşmacılar ve müzisyenlerle renkli etkinlikleri, bir buluşma zemini oluşturma işlevi, sürdürülebilirlik hassasiyeti bulunan destekçileri ve düzenleme süreci açılarından da önemli bir örnek oluşturuyor. Toplumun her kesimini bir araya getirerek birleştirici ve kapsayıcı olmayı başaran Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali'nde bir çiftçiyi, bir iş adamını, öğrencilerini toplayıp gelmiş bir öğretmeni, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli bir anneyi, akademisyenleri, aktivistleri yan yana otururken ve fikir alış verişinde bulunurken görebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için Festivalin web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
www.surdurulebiliryasam.org

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu