"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

REW İSTANBUL 2009 Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı - 18-21 Haziran 2009, İstanbul

Tarih: 18 Haziran 2009
Yer:

Daha kaliteli yaşam standartları ve sürdürülebilir kalkınmayı hedef alan çevre teknolojileri, küresel rekabet ortamında belirleyici bir rol oynuyor, endüstrinin birçok alanında geri dönüşüm ve atık yönetimi her geçen gün daha fazla önem kazanıyor ve hem dünyada hem de ülkemizde yeni iş alanları ve istihdam olanakları yaratıyor.

Türkiye’nin en büyük çevre teknolojisi fuarı olan ve İstanbul Fuar Hizmetleri (İFO) tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen REW İSTANBUL 2009 Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı, gelişmeleri ve teknolojik yenilikleri kamu ve özel sektör temsilcilerine sunmaya hazırlanıyor. Geri dönüşüm tesisleri, geri dönüşümde kullanılan makine ve ekipmanlar, atık depolama ve lojistiği, taşıma ve istifleme, atık bertaraf sistemleri ve ekipmanları, atık su arıtma tesisleri, arıtma çamurları, kent temizlik ekipmanları, ölçüm, analiz cihazları ve laboratuarları başta olmak üzere çevre teknolojileri alanındaki tüm yenilikleri bulabileceğiniz REW İSTANBUL 2009’da çevre teknolojileri, geri kazanım ve atık yönetimi konularında çalışan yabancı ve yerli çok sayıda önemli firma, sürdürülebilir kalkınma ve kaliteli yaşam standartları için kirlilik arıtma ve önleme teknolojilerini sunmak üzere yer alıyorlar.

Fuarın tanıtım çalışmaları sırasında sağlanan bilgilendirmelerin de katkıları ile uluslararası firmalar, gerek Türkiye, gerekse tüm Bölge ülkelerinin pazarları için Türk firmalar ile işbirliği konusunda görüşme fırsatı bularak 2008’de olduğu gibi 2009’da da Avrupa sektörel dergilerinin merceği altında olacak.

Fuar kapsamında gerçekleştirilecek konferans programı doğrultusunda Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBUK) ile organize edilen program dahilinde OSB’lerde yaşanan çevre sorunları ve çözüm önerileri T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın katılımı ile 19 Haziran Cuma günü gündemde olacak.

Dönüşebilen Ambalaj Malzemeleri Toplayıcı ve Ayırıcıları Derneği (TÜDAM) ile organize edilen program ile Ambalaj Atıkları ile ilgili olarak güncel durum aydınlanacak. Ambalaj Atıkları ve Geri Dönüşüm ile ilgili olarak sanayicilerimizin yoğun ilgisini çekmesi beklenen bu program yerel yönetimler tarafından da dikkatle takip edilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın  

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu