"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Türkiye Permakültür Buluşması

Tarih: 24 Haziran 2011
Yer:

Türkiye’de ilk kez bilgi ve tecrübe paylaşımı için bir permakültür buluşması düzenlenecek.

Buluşmanın amacı, Türkiye’de permakültürü öğrenen ve uygulayan bireyleri biraraya getirerek, permakültürle ilgili bilgi ve tecrübe paylaşımı yapabilecekleri bir öğrenme ve dayanışma alanı yaratmak ve Türkiye’deki permakültür topluluğunu ve ağını güçlendirmektir.

Buluşmada, permakültürün yeryüzünü korumak, insanların ihtiyaçlarını karsilamak ve adil paylaşım ilkelerinden yola cikarak gıda üretimi, enerji, atık yonetimi, su kullanımı, doğal inşaat, topluluk oluşturma, alternatif ekonomiler gibi pek çok farklı konuda bilgi ve tecrübe paylaşımını, uygulamalarla yaparak oğrenmeyi ve birlikte yeni projeler ve ortak akıl geliştirmeyi hedefliyoruz.

Buluşmada sohbetler, uygulamalı atölye çalışmaları, film gösterimleri, sunumlar, tohum takası, müzik, dans, performanslar ve sanatsal etkinlikler olacak.

İlk Türkiye Permakültür Buluşması cennet Kazdağı’nda, Bayramiç’e yaklaşık 20 km mesafedeki Muratlar Köyü’nün Yeniköy mevkiindeki Bayramiç-Yeniköy girişiminin arazisinde gerçekleşecek Bayramiç-Yeniköy girişimi ile ilgili bilgi için: www.bayramicyenikoy.com

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu