"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Penny Livingstone'dan Parmakültür Eğitimleri 19-27 Eylül 2009, Fethiye

Tarih: 19 Eylül 2009
Yer:

Permakültürün öncülerinden, permakültür eğitmeni Penny Livingston Stark, 19 Eylül-11 Ekim 2009 tarihleri arasında Türkiye'ye gelerek iki ayrı eğitim gerçekleştiriyor. Penny Livinston Stark ile permakültür çalışmalarından birincisi 19-27 Eylül tarihleri arasında Buğday Derneği'nin kurduğu TaTuTa Ekolojik Çiftlik Ziyaretleri sisteminin bir parçası olan Fethiye'deki Pastoral Vadi'de gerçekleştiriliyor.

Permakültür, insanları, hayvanları ve doğal hayatı eşzamanlı destekleyen, sağlıklı ve bereketli yaşam alanları yaratan çözümler üreten bir tasarım sistemi. Pek çok kişi ne yapabileceği konusunda ümitsizliğe kapılsa da, çoğu zaman sağduyulu çözümler gözümüzün önünde. Permakültür, bu çözümleri görünür kılan, hayatlarımızı, bahçelerimizi ve yaşam alanlarımızı, çözülmez gözüyle baktıüımız sorunlara pratik çözümler üreten şekillerde tasarlayan bir yaklaşım.

Penny Livingstone, 25 yıldır Amerika'da permakültürün öncülüğünü yapmış, ekoloji ve sürdürülebilirlikle ilgili bir çok organizasyon ve taban hareketinin kurulmasında rol oynamış, dünyanın farklı bölgelerinde pek çok çalıştay düzenlemiş.

Ayrıntılı ilgi ve katılım için tıklayın

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu