"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

HES'e Karşı Bisiklet Yolculuğu Başlangıç - 14 Eylül 2010

Tarih: 14 Eylül 2010
Yer:

Karşı Bisiklet Topluluğu, doğal yaşam alanlarına geri dönülemez şekilde zarar veren; sosyal, kültürel ve tarihi değerleri hiçe sayarak yaşamı felç eden 1700’ü aşkın HES projesine karşı ‘HES’e Karşı Ses’ adıyla yola çıkıyor.

Yolculuk, 14 Eylülde, Türkiye doğasının korunmasından sorumlu olan Çevre ve Orman Bakanlığı'nın önünde yapılacak basın açıklamasıyla başlayıp, 18 Eylülde, hukuk ve yaşam hakkı tanınmadan sürdürülen HES projesinin uygulandığı Kastamonu - Cide Loç Vadisi'nde sonlanacak.

Türkiye'nin dört bir yanından yükselen tepkilere, kamu vicdanına ve mahkeme kararlarına aldırmadan Türkiye'deki suların kullanım hakları, ‘Su Kullanım Hakkı Anlaşmasıyla' 49 yıllığına çeşitli şirketlere satılıyor. Karşı Bisiklet Topluluğu, çok sayıdaki vadiden yükselen çağrıyı yineliyor; “Doğanın haklarının gözetildiği su politikasının oluşturulmasını ve suyla ilgili yanlış uygulamaların hızla durdurulmasını talep ediyoruz.”

Dere soykırımı anlamına gelen uygulamalar hızla durdurulsun ve Doğanın haklarının gözetildiği yeni su politikaları oluşturulsun.

Ayrıntılı bilgi ve katılım için: www.karsibisiklet.orgwww.dogaicindayanisma.org

 

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu