"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

5. Dağ Filmleri Festivali - 30 Mart - 4 Nisan 2010, İstanbul

Tarih: 01 Nisan 2010
Yer:

5. Dağ Filmleri Festivali, 30 Mart-4 Nisan 2010 tarihlerinde İstanbul'da yapılıyor. Türkiye'nin ilk ve tek doğa sporları, keşif ve macera temalı festivali olan ve 2006'dan bu yana aralıksız olarak izleyicisiyle buluşan Dağ Filmleri Festivali (DFF), bu yıl Atlas'ın desteğiyle yoluna devam edecek.

Her yıl izleyicilerine dünyanın en iyi film ve belgesellerini sunan DFF, festival süresince fotoğraf ve kitap sergilerine, seminerlere ve söyleşilere de ev sahipliği yapıyor, Türkiye'de doğa kültürü alanındaki önemli bir boşluğu doldurmaya gayret ediyor. Festival, her yıl artan izleyici sayısı ve dinamik içeriğiyle şehirdeki insanı doğaya yaklaştırma çabasının yanında dağ ve doğa belgeselciliğimizin gelişmesine de katkı sağlıyor.

Festival, Taksim Fransız Kültür Merkezi ve Galatasaray Aynalıgeçit'te düzenleniyor. Yamaç paraşütü, dalış, dağcılık, kaya tırmanışı, base jump, kayak, dağ bisikleti gibi doğa sporlarının yanında çevre ve doğa belgesellerinin de yer aldığı festival programı bu yıl da dopdolu. Festivalde gösterilmek üzere seçilen 50'ye yakın film, altı tema kapsamında izleyicilerin beğenisine sunuluyor: Dünyadan (The North Face desteğiyle), Dağ Bisikleti (Dağ Bisikleti Türkiye-MTB.TR işbirliğiyle), Keşif Ruhu, Ülkemizden, Kayak, Doğa-Çevre-İnsan.

Dağ Kültürü Derneği gönüllülerince düzenlenen festival kapsamındaki filmler, ücretsiz olarak izlenebilir.

Festival programı ve gösterim mekânları ile ilgili bilgi için tıklayın

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu