"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Balkon bahçeciliği için bir fırsat

Tarih: 02 Nisan 2011
Yer:

01 Nisan 2011 Ntvmsnbc

Balkonunuzda, bahçenizde kendi meyve sebzenizi yetiştirmek ister misiniz? Buğday Derneği, tohumdan fide yetiştirmenin püf noktalarını bu haftasonu ekolojik pazarlarda anlatacak. Katılımcılara evladiyelik tohumlar da verilecek... Kaçırmayın!

İşte Buğday Derneği'nden gelen davet mektubu:

"2 Nisan'da Şişli'deki Ekolojik Pazar'da, 3 Nisan'da Kartal'daki pazarda gerçekleştirilecek atölyelerde, her katılımcıya evladiyelik domates, biber, patlıcan tohumları, organik solucan kompostu ve viyöl verilecek, Buğday Derneği ziraat mühendisleri tohumdan fide yetiştirmenin püf noktalarını anlatacak.

Etkinlik Şişli de 8.30  - 14.30 arası, Kartal’da 10.00 – 14.00 arası gerçekleştirilecektir.

Yıllardır tohumun korunması için çaba gösteren, projeler gerçekleştiren ve Tohum Ağı'nın da kurucusu olan Buğday Derneği, Şişli ve Kartal %100 Ekolojik Pazarlarda evladiyelik tohum atölyesi düzenliyor. Atölyenin amacı, tohumun korunmasının önemini anlatmak, şehirde yaşayanların tohumdan fidana döngüyü tecrübe etmelerini sağlamak ve balkon/apartman bahçelerinde sınırlı da olsa üretimin mümkün olduğunu göstermek.

Evladiyelik tohum atölyesine katılanlara bir viyol, viyolu dolduracak kadar ekolojik solucan kompostu ve domates, biber, patlıcan ve karpuz tohumları verilecek.

Verilecek olan tohumların cinsiyse şöyle:
Çarliston biber
Yerli kadıbudu karpuz
Pembe domates
Yatak domatesi
Gül biber
Salçalık (kapya) kırmızı biber
Topan patlıcan
Uzun patlıcan
Not: Her katılımcıya bir viyöl, bir viyöl dolusu organik solucan kompostu ve bir viyolu dolduracak kadar karışık tohum verilecektir. Tohum sayısı sınırlıdır, bu nedenle herkese aynı sayıda ve çeşitte tohum vermek mümkün olmayabilir. Buğday Derneği üyelik indiriminden yararlanacak olanların üyelik kartlarını göstermeleri ve üyelik aidat borçlarının olmaması gerekiyor.
Başvuru: %100 Ekolojik Pazarlardaki Buğday tezgahı
Teşekkürler: Tohumları sağlayan Gürsel Tonbul Çiftliği, Emanetçiler Derneği ve organik solucan kompostunu bağışlayan Ekosol'e teşekkürlerlerimizle..."

Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu