YUKARI

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1. cevreciyiz.com nedir?
  “Sürdürülebilirlik ve çevre” konularında kapsamlı bir bilgi platformudur.
  2. Amacı nedir?
  Çevre konusunda ilgili tüm kesimleri (kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, bireyler, gençler, çocuklar) bir araya getirecek bir platform oluşturmak, toplumun çevre bilgi ve bilinç düzeyinin artırılmasına katkıda bulunmak, 7'den 70'e bireylerin doğayı sahiplenme duygusu geliştirerek olumlu ve kalıcı davranış değişiklikleri kazanmalarına destek olmaktır.
  3. Kim destekliyor?
  ”Önceliğimiz Çevre” Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında, TSKB-Türkiye Sınai Kalkınma Bankası desteklemektedir.
  4. Neden çevre?
  Hızla değişen dünyamızın gündeminde, biz insanlığın en büyük ortak sorunu ve endişesi haline gelmiş olan çevre ve çevresel dengelerin bozulması giderek daha fazla önem taşıyor.

  Ülkemizde sağlıksız kentleşme, sanayileşme ve hızlı ekonomik gelişme süreci; gözle görülür bir hal alan hava, su ve toprak kirlenmesi, suyumuzun azalması, erozyon, gürültü, bu coğrafyayı paylaştığımız canlıların azalması gibi başka çevre sorunlarını tetikliyor. Bunun sonucunda ise yaşamımızı borçlu olduğumuz doğal dengeler çoğu zaman geri dönüşsüz bir şekilde bozuluyor…

  Çağdaş çevre bilinci; ‘sağlıklı bir çevre’ insanların en temel haklarından biridir görüşünü kabul eder.

  cevreciyiz.com yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir yaşam için gelecek kuşaklara daha sağlıklı fiziki ve sosyal çevre bırakmanın eğitim ve bilginin paylaşımıyla olabileceği inancıyla hayata geçirilmiştir.
  5. Çevre konuları nasıl seçiliyor?
  Cevreciyiz.com projesi, uzman bir ekip tarafından yürütülmekte ve işlenecek konular çevresel konularda uzmanlaşmış portal editörü ile birlikte gündemdeki konulara göre belirlenmektedir. Her konuyla ilgili bilgi, haber, yazı, makale ve araştırmalar, yine ilgili konuda uzman kişi ve kuruluşlardan sağlanmaktadır.
  6. Cevreciyiz.com'a nasıl dahil olabilirim?
  Daha sağlıklı bir çevre ve sürdürülebilir bir yaşam için, bireyleri, kurumları, sivil toplum kuruluşlarını, yayın kuruluşlarını, eğitim kurumlarını, gençleri, çocuklarımızı ve çevresel konulara ilgisi olan tüm profesyonelleri bilgilerini, projelerini, haberlerini ve başarı öykülerini paylaşmaları için cevreciyiz.com’a davet ediyoruz.

  Bize ulaşmak için e-posta adresimiz: editor@cevreciyiz.com
  7. Çevre konusunda yazım var, yollarsam yayınlanır mı?
  Çevre konusunda aktif olarak çalışıyor, yazıyor ve bilgilerinizi “cevreciyiz.com” Portalimizde paylaşmak istiyorsanız, siz de yazarlarımız arasına katılabilirsiniz.

  Yazılarınızı özgeçmişinizle birlikte aşağıdaki e-mail adresi aracılığıyla Portal Editörümüze gönderirseniz, yazılarınız hemen değerlendirmeye alınacak ve Portalimizin genel prensipleriyle uyumlu bulunduğu takdirde sizinle bağlantıya geçilecektir. Başvurunuza iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayın.

  cevreciyiz.com sitesinde yayınlanmak üzere göndereceğiniz her türlü makale, köşe yazısı, araştırma dosyası, fotoğraf, haber, vs. gibi içeriklerin,
  - Çevre duyarlılığına sahip olması,
  - Eğitici ve bilgilendirici nitelikte olması,
  - Siyasi yaklaşımlardan uzak durması,
  - Ürün ve hizmet pazarlama amacına yönelik reklam içeriğine sahip olmaması,
  - Bilgilerin doğru, tutarlı ve mantıklı bir çerçevede; genel yayın ilkelerine uygun olması,
  - TSKB'nin ilgili sosyal sorumluluk projesinin misyonuyla tutarlı olması

  yönünde göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.
  8. Başka bir sorum var; size nasıl ulaşabilirim?
  Lütfen cevabını öğrenmek istediğiniz diğer sorular için bize yazın: editor@cevreciyiz.com

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu