"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

'Su İçin Koş - Run for Water' - 18 Nisan 2010

Tarih: 18 Nisan 2010
Yer:

Tarihin en büyük 'Su' girişimi 'Su için Koş- Run for Water', 18 Nisan 2010'da Dow'ın desteği ve Live Earth organizasyonuyla 100'den fazla ülkede onbinlerce insanın katılımıyla gerçekleştiriliyor.

Temiz bir su kaynağına erişmek için dünya genelinde ortalama bir insanın her gün en az 6 kilometre katetmesi gerekliliğinden yola çıkan ve bu sebeple 6 kilometre olarak planlanan 'Su için Koş' girişimi, temiz su kaynaklarına dikkat çekmeyi ve beklenen su krizinin sonuçları ile ilgili bilinci artırmayı amaçlıyor.
  
The Dow Live Earth tarafından Dünya genelinde organize edilen 'Su için Koş' girişimi Türkiye'de de İstanbul'da gerçekleştiriliyor. Chicago'dan Stockholm'e, Hong Kong'tan Melbourne'a kadar pek çok şehrin evsahipliği yapacağı etkinlik böylece kesintisiz olarak 24 saat boyunca gerçekleştirilmiş oluyor.

Destek amacıyla kendi etkinliğini düzenlemek isteyenler için

'Su için Koş' etkinliğini desteklemek amacıyla aynı gün kendi semt ya da bölgelerinde kendi koşularını düzenlemek isteyenlerin http://liveearth.org/friends adresine gidip kayıt olmaları yeterli. Live Earth dostlarına bu adreste kayıtlarını yaptırdıktan sonra organizasyonu nasıl gerçekleştirebileceklerini gösteren bir rehber de dahil olmak üzere ilgili tüm materyallerin bulunduğu online bir bilgilendirme paketi gönderilecek.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.kesfetmekicinbak.com/gundem/09626/

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu