"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 26-28 Kasım 2008

Tarih: 26 Kasım 2008
Yer:

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 26-28 Kasım 2008 tarihlerinde her gün 10:00-22:00 arasında İstanbul'daki İtalyan Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Festival boyunca yerli ve yabancı 25 belgesel ve animasyon film orjinal dillerinde Türkçe altyazı ile izlenebilecek.

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından bu yıl ilki düzenlenen "Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali",içinde yaşadığımız ve yaşamı tüketen küresel sistemin çarpıklıklarını göz önüne sererken yaşamın sürdürülebilirliği için dünyanın dört bir yanında filizlenen sivil hareketi ve geliştirilen çözümleri görünür kılmayı amaçlıyor.

Çevre film festivallerinden farklı olarak yaşamın sürdürülebilirliğine bütüncül bir bakış açısı getirmeyi amaçlayan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivalinde, tarımdan enerjiye, gıdadan madenciliğe, sudan ekonomiye kadar pek çok konuda dünyada ses getirmiş belgeseller gösterilecek. Festival bu yaklaşımı ile dünyada "sürdürülebilir bir yaşam" için yapılan çalışmaları, hareketleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve sürdürülebilir yaşam vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet ediyor.

İletişim, festivalle ilgi bilgi için: www.surdurulebiliryasam.org

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu