"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

EkolojiKitap Günleri

Tarih: 02 Haziran 2012
Yer:

2 Haziran Şişli %100 Ekolojik Pazar
3 Haziran Kartal %100 Ekolojik Pazar

Basın bülteninden derlenmiştir.

%100 Ekolojik Pazarlarda EkolojiKitap Günleri Başlıyor. Söz Uçuyor, Yazı Kalıyor. Ekolojik Bilgelik Okurla Buluşuyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve ekolojik konularla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla yayıncılığa başlayan Yeni İnsan Yayınevi, 2-3 Haziran tarihlerinde, Şişli ve Kartal %100 Ekolojik Pazarlarda EkolojiKitap Günleri düzenleyecek.

2 Haziran’da Şişli %100 Ekolojik Pazar’da, 3 Haziran’da Kartal %100 Ekolojik Pazar’da 9:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan EkolojiKitap Günleri, ekolojiyle ilgili bilginin ve ekolojik yaşam alışkanlıklarının yaygınlaşmasını amaçlıyor. Etkinlik çerçevesinde ekolojiyle ilgili konularda yayınlar yapan yayınevleri kitaplarını sergileyecek, yazarlar okuyucularıyla buluşma ve kitaplarını imzalama fırsatı bulacaklar.

Buğday Derneği %100 Ekolojik Pazar Koordinatörü Batur Şehirlioğlu konuyla ilgili şu bilgiyi verdi:
“Buğday Derneği olarak Türkiye’nin ilk %100 Ekolojik Pazarı’nı, Şişli Belediyesi ortaklığıyla altı yıl önce açtık. O zamandan bu zamana kurulan tüm %100 Ekolojik Pazarları sadece ekolojik alışverişin yapıldığı yerler değil, aynı zamanda ekolojik yaşam alışkanlıklarının yaygınlaştığı, atölye ve söyleşilerin yapıldığı alanlar olarak kurguluyor ve bunu gerçekleştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Bu sene %100 Ekolojik Pazarlar, EkolojiKitap günlerinin birincisine ev sahipliği yapıyor; gelecek senelerde bunu tekrarlamayı ve bu etkinliği gelenekselleştirmeyi umuyoruz.”

Yeni İnsan Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni Aytaç Tolga Timur ise, içinde bulunduğumuz yeni yüzyılın ekolojik sorunlarla mücadele yüzyılı olarak anılacağını, dünyada konu ile ilgili yayınların haddi hesabı yokken, ülkemizde daha alınması gereken çok yol olduğunu ve bu nedenle bu etkinliklerin çok önemli olduğunu vurguladı.

EkolojiKitap Günleri’nde Victor Ananias’ın “Yaşam Dönüşümdür” kitabı ile Buğday dergisinin eski sayıları da set olarak satışa sunulacak. Buğday Derneği üyeleri, EkolojiKitap Günleri’nde %20 indirimle alışveriş yapabilecek.

Detaylı bilgi için:
www.bugday.org
www.ekolojikpazarlar.org
www.yeniinsanyayinevi.com

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu