"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

'Türkiye Sulak Alanlar Kongresi'- 22-23 Mayıs 2009, Bursa

Tarih: 22 Mayıs 2009
Yer:

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Yerel Gündem 21, Bursa Çevre ve Orman İl Müdürlüğü,  Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi,Mühendislik-Mimarlık Fakültesi,Fen-Edebiyat Fakültesi ve Kuş Gözlem Topluluğu, Doğader, FOVEO, Yıldırım Bayezid Rotary Kulübü, WWF, NAK, Bosch Sanayi Ticaret A.Ş., Eskikaraağaç Köyü Muhtarlığı işbirliği ile 2005 yılından itibaren, her yıl Mayıs ayında 'Leylek Şenliği' düzenlenmektedir. Bu yıl da 5. si düzenlenecek olan Eskikaraağaç Leylek Şenliği kapsamında Türkiye Sulak Alanlar Kongresi düzenlenecektir.

Bu kongrenin amacı, ülkemizdeki Sulak Alanlar hakkında mevcut bilgi birikiminin sunulması ve sulak alanlarla ilgili problemlere çözüm önerilerinin tartışılmasıdır. Kongrede Türkiye’nin en önemli doğal, kültürel ve uluslararası prestij kaynaklarından olan su kaynakları ve “Sulak Alanları” ile ilgili olarak olumlu gelişmelerin sürdürülmesinde ve mevcut sorunların aşılmasında, nasıl bir yol izleneceği tartışılacaktır. Türkiye’de sulak alan bulunan bölgelerde konu ile ilgili çalışanların bir araya gelmesi, sorunları tartışması, ortak paydada buluşmaları ve sulak alanlarla ilgili yapılan çalışmaların tüm bölgelere örnek olması amaçlanmaktadır.

Yapılacak kongreye bölgenizde yer alan sulakalanın sorunları ve yapılan çalışmalar konusunda bir bildiri ile katılarak çalışmalarınızı paylaşmak için kurumunuzu temsilen bir katılımcı görevlendirebilirsiniz. Katılımcıların Kongre ve Şenlik süresince konaklama masrafları Kongre organizasyon komitesi tarafından karşılanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:
Kongre Sekreteryası İletişim
Seda Dolgun
Tel          :  (224) 452 32 00
Fax         :  (224) 452 32 03
E- posta  :  sulakalanlarkongresi@hotmail.com

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu