"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Dünya Günü

Tarih: 22 Nisan 2012
Yer:

Dünya Günü, San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıktı.

İlk olarak 22 Nisan 1970 tarihinde kutlanan Dünya Günü, 1990 yılında uluslararası düzeye taşındı ve günümüzde 175'den fazla ülkede kutlanıyor.

Dünya Günü ile ilgili daha fazla bilgi almak için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.earthday.org

İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Dünya Günü Kutlamaları
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNDP) desteği, gençler, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve çevre gönüllülerinin katılımıyla 22 Nisan Dünya Günü’nde renkli bir şenliğe ev sahipliği yapacak. Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek Gençlik Şenliği’nde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı himayesinde “Yeryüzünde Bir Gün” filminin ilk gösterimi de tüm dünya ile aynı anda izleyicilerle buluşacak. Herkesin katılımına açık olan etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

“Yeryüzünde Bir Gün” filmi, aynı isimli platformun tüm dünyaya yaptığı çağrı ile dünyanın her köşesindeki insanlar tarafından 10.10.2010 tarihinde kayda alınmış yaşam karelerinden oluşuyor.

Türkiye, Arjantin, Bangladeş, İsrail, Rusya, Japonya gibi çok sayıda ülkeden görüntülerin yer aldığı film, insanlığın birbirine nasıl bağlı olduğunu, gezegen üzerinde sadece tek bir günde bile sayısız insan hikâyesi yaşandığını gözler önüne seriyor.

Tarih: 22 Nisan 2012, Pazar
Saat: 11:00
Yer: Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü

Etkinlik programıyla ilgili detaylı bilgi için burayı tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu