"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Sanayide Enerji Verimliliği İş Gezisi

Tarih: 08 Mayıs 2012
Yer:

 8-11 Mayıs 2012, İstanbul
Basın bülteninden derlenmiştir.

Günümüzde fosil enerji kaynaklarının kıtlığı ve enerji fiyatlarının sürekli yükselmesi enerji tüketimini düşürecek yenilikçi tekniklere olan talebi arttırmaktadır. Almanya enerji verimliliği konusunda lider ülkelerden biridir.

Federal Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı ve partnerleri AHK iş gezisi programı – Energy Efficiency - Made in Germany markası altında çeşitli ülkelerde etkinlikler düzenlemektedir. Bu kapsamda Alman enerji verimliliği firmalarının dış pazarlara açılmasını desteklemek amacıyla 08-11 Mayıs 2012 tarihleri arasında Türkiye’ye bir iş gezisi programı düzenlenmektedir. İş gezisi programının amacı Alman firmalarla Türk firmaları bir araya getirerek firmalar arasında iş birliği gerçekleştirmektir.

Bu iş gezisi programı; ticari, idari ve siyasi çevrelerden potansiyel iş ortakları ve/veya karar merciileri ile özel görüşmeler ve bir günlük sempozyumu kapsamaktadır.

Sempozyum
Etkinliğin birinci gününde, 08 Mayıs 2012’de İstanbul Point Hotel / Taksim’de bir sempozyum düzenlenecektir. Sempozyumda her iki ülkenin sektör uzmanları sektörel koşulları, güncel teknolojik gelişmeleri ve en iyi uygulama örneklerini katılımcılara sunacaklardır. Ayrıca Alman firmalar çalışmaları hakkında bilgi vereceklerdir. Sempozyum esnasında Almanca-Türkçe eş zamanlı tercüme yapılacaktır. Sempozyuma katılım ücretsiz olup, kayıt zorunludur. Online kayıt için sayfanın sonundaki linke tıklayınız.

Firma Ziyaretleri
09-11 Mayıs 2012 tarihlerinde Alman firmalar Türk şirketleri ziyaret edeceklerdir. Alman firmaların sizin şirketinizi de ziyaret etmesini istediğiniz taktirde Firma ziyaretleri başvuru formunu doldurarak tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Katılan Alman firmaların profillerini indirip bu profillere bakarak ilgilendiğiniz firma ya da firmaları belirleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu