"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Türkiye'nin Kıyı ve Deniz Alanları VII. Ulusal Kongresi - 27-30 Mayıs Ankara

Tarih: 27 Mayıs 2008
Yer:

Türkiye Kıyıları Ulusal Konferansları, 1993 yılı Ocak ayında, sağlam bilimsel temelleri olan bütünleşik kıyı yönetimini ülkemizde gerçekleştirmek amacıyla yola çıkmış Kıyı Alanları Yönetimi Türkiye Milli Komitesi tarafından düzenlenmektedir. 1997 ve 1998 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde, 2004 yılında Çukurova Üniversitesi’nde ve 2006 yılında Muğla Üniversitesi’nde düzenlenen ilk altı konferans başarılarla sonuçlanmıştır.

Türkiye Kıyıları konferansları dizisi, uluslararası MEDCOAST konferanslarıyla birlikte, Türkiye’deki kıyı ve deniz araştırmalarını teşvik etmiştir. Konferans dizisi ayrıca, kıyı ve deniz alanlarıyla ilgili değişik doğrultularda araştırmalar yürüten kişileri biraraya getirerek, disiplinler arası bütüncül araştırmalar için gereken grupların oluşturulmasına katkı sağlamıştır.

“Türkiye'nin Kıyı ve Deniz Alanları VII. Ulusal Kongresi” Türkiye Kıyıları 08 Ankara’da 27-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.kaytmk.org

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu