"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Doğa için "koş"

Tarih: 06 Mart 2011
Yer:

07 Şubat 2011 Ntvmsnbc

Buğday Derneği ve Adım Adım oluşumu, Antalya’da 6 Mart tarihinde düzenlenecek olan Runtalya koşusunda TaTuTa yararına koşacak veya yürüyecek gönüllüler arıyor.

Koşucular Runtalya'ya katılarak çevrelerinden TaTuTa ekolojik çiftlik ağını genişletmek için bağış toplayacaklar

TaTuTa (Tarım-Turizm-Takas) ağı sayesinde her yıl bin küsur yerli-yabancı kişi Türkiye'nin dört bir yanında bulunan 55 ekolojik çiftliği ziyaret ediyor, bu çiftliklerde gönüllü olarak çalışıyor. Böylece üretimi, kırsal yaşamı, yaşayarak ve çalışarak  tecrübe etme fırsatı buluyor.

Ekolojik çiftlikler de bu yolla hem tecrübe ve bilgilerini paylaşmış, hem de yoğun emek isteyen ekolojik üretim safhasında yardım almış oluyorlar. Normal hayat karmaşasında bir araya gelemeyen, birbirini tanıma fırsatı bulamayan üretici ve kullanıcılar, TaTuTa ağı sayesinde birlikte çalışma fırsatı buluyor.

Adım Adım organizasyonu ise, belli bir amaç için koşan insanları bir araya getiren bir platform. Adım Adım koşucularının bir kısmı 6 Mart'ta TaTuTa için koşarak çevrelerinden bağış toplayacaklar. Koşucular, çevrelerine hangi amaç için koştuklarını duyuruyor ve toplanan bağışlarla yeni çiftliklerin ağa katılmasına katkıda bulunuyorlar.

Haberin detayına ulaşmak için tıklayınız

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu