"
YUKARI

Etkinlikler

ileri geri

Çekül, 7 ağaç ormanları projesiyle doğaseverleri bir araya getiriyor

Tarih: 24 Nisan 2011
Yer:

Bu yazı Çekül Vakfı'nın tanıtım bülteninden derlenmiştir.

ÇEKÜL, 7 Ağaç Ormanları projesi kapsamında düzenlediği geleneksel dikim şenliği ile doğaseverleri bir araya getiriyor. Bu yılın şenliğe davet sloganı ise:
“ Durup Dikilmekle Gelip Dikmek Arasında Ormanlar Kadar Fark Var”


ÇEKÜL tarafından 1994 yılında hayata geçirilen 7 Ağaç Ormanları projesi kapsamında her yıl geleneksel fidan dikim şenliği düzenleniyor. Dikim şenliği bu yıl 24 Nisan 2011 Pazar günü Kemerburgaz Akpınar Köyü’nde gerçekleştirilecek. “7 Ağaç” katılımcıları ve doğaseverler dikim alanlarında yapılan şenlikte bir araya gelerek yeni fidanları toprakla buluşturacak.
7 Ağaç Ormanları projesiyle, her bireyin bir yıl içinde tükettiği ağacın doğaya geri kazandırılması ve fidan dikme fikrinin oluşması sağlanıyor. Bugüne kadar yaklaşık 900 bin doğaseverin desteğiyle dikilen fidanların sayısı 3 buçuk milyona ulaştı. Antalya, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, İstanbul, İzmir, Kars, Kocaeli, Mardin, Muğla, Sivas, Şanlıurfa ve Van’da fıstık çamı, kızılçam, karaçam, akçaağaç, ardıç, akasya, huş, sedir, servi, meşe ve ceviz ağaçları sevgiyle büyümeye devam ediyor.

 


Dikim şenliği programı:
10.00 Taksim Gezi Oteli Önünden kalkacak servis aracının hareketi
11.00 Alanda buluşma
Konuşmalar ve fidan dikimi hakkında bilgilendirme
11.30 Fidan dikimi
12.00 Çorba ikramı
13.00 Dönüş

Not: Otobüste sınırlı sayıda yer olduğundan Dikim Şenliği’ne katılmak için ÇEKÜL Vakfı ile bağlantıya geçiniz. 0212 2496464 / 7 - agacprojesi@cekulvakfi.org.tr

 
ÇEKÜL Vakfı Hakkında:
ÇEKÜL Vakfı, Türkiye’nin doğal, tarihsel ve kültürel varlıklarını korumak amacıyla 1990 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu.  ÇEKÜL, ülkemizin 50’li yıllardan bu yana karşı karşıya olduğu kültürel kimlik bunalımının yanı sıra çevre sorunları altında da ezilmeye başlaması karşısında, geçmişten günümüze ve geleceğe uzanan değerlerimize sahip çıkmak ve çevre ve kültür öncelikli bir gündem oluşturmak amacını taşıyor. Doğal kaynakları, tarihsel kültürel mirası ve insanı bir bütün olarak ele alan ÇEKÜL, ülkedeki en küçük yerleşme biriminden en büyüğüne kadar, kent-havza-bölge-ülke ölçeğinde geliştirdiği projelerin, toplumun tüm kesimlerinin katılımıyla, bir başka deyişle kamu-yerel-sivil-özel birlikteliği ile uygulanmasına öncülük ediyor.

Bilgi için:  Elçin Güler/ Argos İletişim Grubu / 0 212 2291040- 0530 963 12 61

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu