YUKARI

Haberler

 • Orman yangınları normalleşiyor mu?

  Aylar boyunca söndürülemeyen Amazon ve Avusturalya yangınları, ekosistemimizde çok büyük bir zaman diliminde kapanmayacak yaralar açtı. Soru şu; yangınlar gezegenin yeni normali mi olacak?

  Devamını oku

 • Rusya küresel ısınmayı avantaja çevirecek

  Topraklarının önemli kısmının Kutup Bölgesi'nde bulunması dolayısıyla iklim değişikliğinden en fazla etkilenebilecek ülkeler arasında yer alan Rusya, küresel ısınmayı avantaja dönüştürecek çözümler üzerine yoğunlaşıyor.

  Devamını oku

 • Norveç’te en sıra dışı Ocak

  Norveç, tarihinin en sıcak Ocak ayını yaşıyor. Sunndalsøra kasabasında görülen sıcaklık 19 derece ile mevsim normallerinin 25 derece üzerinde gerçekleşti.

  Devamını oku

 • Geri dönüşümle gülümseyen çocuklar

  Kastamonu Entegre, çocuklar için hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında tesislerdeki atıklardan elde edilen bank ve masaları toplamda 50 okula bağışladı.

  Devamını oku

 • Sıfır karbonlu yerleşim dönemi

  İngiltere’nin Galler Bölgesi’nde dünyanın ilk sıfır karbonlu yerleşim yeri inşa ediliyor. Kendi enerjisini üretecek olan yerleşim, havayı temizleyerek ülkenin genel karbon emisyon değerini de düşürecek.

  Devamını oku

 • 2019’da iklim konuşuldu

  İklim değişikliğinin etkisini çok uzun yıllardır hissediyoruz. 2019, sıcaklık değerleriyle bu değişimin hızını artırdığını göstererek tarihe geçti. Peki insan, dünya için 2019’da neler yaptı?

  Devamını oku

 • Yıldız Teknik Üniversitesi sürdürülebilirliği ileriye taşıdı

  Yıldız Teknik Üniversitesi sürdürülebilirlik raporunun da ötesine geçerek “Entegre Faaliyet Raporu” hazırlama yetkinliğine sahip olan Türkiye`deki ilk, dünyada ise sayılı üniversiteler arasında yerini aldı.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu