YUKARI

Haberler

 • Datvi'ye 'Ayı Olması' Öğretiliyor

  Rize’de 7 ay önce bulunarak fotoğrafçı Cemal Gülas tarafından bakıma alınan Davti’ye, Bursa’daki Ovakorusu Ayı Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezinde, bakıcıları tarafından türüne özgü davranışlar kazandırılmaya çalışılıyor.
       Devamını oku

 • Türkiye'nin Hesabı Kyoto'ya Sessizce Arka Kapıdan Girmek

  Türkiye, Bali'deki İklim Konferansı'nda Kyoto Protokolü'ne taraf olmak için ilk adımı attı. Kyoto, alternatif enerji kaynaklarına yatırım açısından belli avantajlar getireceği gibi, Türkiye, Devlet Planlama Teşkilatı'nın hesaplarına göre, 38 milyar dolarlık bir faturayla da yüz yüze kalacak.
       Devamını oku

 • Hollanda'nın İklim Değişikliği Mücadelesi

  Küresel ısınma ile mücadelede önlem almak kadar, artık kaçınılmaz olan iklim değişikliklerine hazırlanmak yani adaptasyon mekanizmaları geliştirmek de çok önemli. İşte Hollanda’nın bu amaçla yürürlüğe soktuğu çalışmaları.
       Devamını oku

 • Küresel Isınma Hayvan Türlerini Tehdit Ediyor

  Küresel ısınma nedeniyle dünyadaki kuşların yüzde 12'si, kurbağaların yüzde 32'si, kaplumbağaların yüzde 42'si, memelilerin yüzde 23'ü ve yaşayan fosillerin yüzde 52'sinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.
       Devamını oku

 • İklim Konferansında Geçici Uzlaşma

  İklim konferansında, Kyoto Protokolü’nün yerini alacak yeni anlaşma için müzakerelerin başlaması karara bağlandı. Ancak ABD’nin itirazları nedeniyle karbon gazı salımlarını azaltmak için bağlayıcı kısıtlamalar getirilmesi önerisinin benimsenemedi.
       Devamını oku

 • Madenciliğe "Bulduğun Gibi Burak" Yönetmeliği Geldi

  Madencilik şirketleri, maden aradıkları yerleri 'buldukları gibi' bırakmaya zorlanacak. Şirketler geride bıraktıkları doğadan beş yıl boyunca sorumlu tutulacak.     Devamını oku

 • Son 11 Telli Turna İçin Yaşam Şansı Doğdu

  Türkiye'de Muş Bulanık ovasında üreyen son 11 telli turnayı kurtarmak için Doğa Derneği tarafından geliştirilen projeye Irmak Okulları destek verdi. Irmak Okulları ve Muş Valiliği ile birlikte yürütülecek projeyle telli turnaların türünün yok oluştan kurtarılması hedefleniyor.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu