YUKARI

Haberler

 • İklim değişikliğine karşı 30 adım

  İklim değişikliği ile mücadele konusundaki çalışmalarını aralıksız sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, günlük hayatta uygulanabilecek 30 basit önlemin sıralandığı bir kitapçık hazırladı.

  Devamını oku

 • Plastik karşıtı havaalanları çoğalıyor

  Dünyanın en önemli havaalanları birbiri ardına tek kullanımlık plastik kullanımını yasaklıyor. Bu akıma Dubai Havaalanı da dahil oldu. 

  Devamını oku

 • Yüzyılın iklim değerlendirmesi

  İspanya'da 1904’ten beri hava olaylarını inceleyen Ebre Gözlemevi’nin kayıtları, yüzyıllık dönem için, yeniden incelendi. Buna göre; dünya çapında artan sıcaklık ortalamaları, küresel ısınmanın endişe verici boyutlara ulaştığını gösteriyor.

  Devamını oku

 • Küresel risklerin başında çevre geliyor

  Küresel Riskler Raporu'na göre; iklime, çevre ve halk sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için dünya liderleri, şirketler ve siyasetçilerin işbirliği yapmasına ihtiyaç var. Devamını oku

 • Rekor sıcaklıklar kapıda

  Dünya Meteoroloji Örgütü son 10 yılın, küresel çapta kaydedilen en sıcak dönem olduğunu ortaya koydu. Örgütün verilerine göre; 2020 ve gelecek on yıllarda atmosferde sera gazı salımı da dahil, rekor seviyede sıcaklıklar geliyor.

  Devamını oku

 • Sıfır emisyon için 18.6 trilyon dolar yatırım şart

  Ernst & Young Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi'ne göre; küresel sıfır emisyon hedefine; ulaşım ve ısınma elektrik enerjisiyle sağlanırsa ulaşılabilir. Bu hedef için ayrıca yenilebilir enerji yatırımlarının 2050’ye 18.6 trilyon dolara ulaşması gerekiyor

  Devamını oku

 • Orman yangınları normalleşiyor mu?

  Aylar boyunca söndürülemeyen Amazon ve Avusturalya yangınları, ekosistemimizde çok büyük bir zaman diliminde kapanmayacak yaralar açtı. Soru şu; yangınlar gezegenin yeni normali mi olacak?

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu