YUKARI

Haberler

 • Su kaynakları sınırsız değil

  Birleşmiş Milletler kararıyla 1993’ten beri kutlanan Dünya Su Günü, içilebilir su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve insanlığın en önemli ihtiyaçlarından biri olan suya karşı tutumumuzu her anlamda gözden geçirmek için bir fırsat olabilir.

  Devamını oku

 • Corona karbon salımını azalttı

  Covid-19, başta Çin olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde etkisini gösterdi. İnsan sağlığı konusunda sert sonuçları olan pandemi, azalan trafik ve endüstriyel faaliyetler dolayısıyla gezegene nefes aldıran bir etkiyi de beraberinde getirdi.

  Devamını oku

 • Verimli geri dönüşüm için atık kaynağında ayrıştırılmalı

  TSKB Sürdürülebilirlik Danışmanlığı A.Ş. (Escarus) Genel Müdürü Dr. Kubilay Kavak, geri dönüşüm için oluşan atığın kaynağında ayrıştırılmasının büyük öneme sahip olduğunu belirterek; “Atık geri dönüşümünün verimliliği artırılmak isteniyorsa atıkların birbirleri ile karışması engellenmeli” dedi.

  Devamını oku

 • Geri dönüşüm kahramanlarına çağrı

  18 Mart tüm dünyada Küresel Geri Dönüşüm Günü olarak kutlanmaya başlandı. Küresel Geri Dönüşüm Günü'nü geçen yıl ülkemizde gündeme ilk kez taşıyan Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği, geri dönüşüm konusunda üzerimize düşen 4 ödevi açıkladı.

  Devamını oku

 • Böcek deyip geçmeyin!

  Böcek dendiğinde içinizde oluşan rahatsızlık hissini bir kenara bırakmanın zamanı geldi. Araştırmalar, insanlar ve böceklerin yaşam döngülerinin birbirine bağlı olduğunu kanıtlıyor.

  Devamını oku

 • İklim değişikliği sahilleri tehdit ediyor

  Son 30 yılda sahillerdeki değişimi uydu görüntüleri aracılığıyla inceleyen uzmanlara göre; iklim değişikliği kontrol altına alınamazsa yüzyılın sonuna kadar dünya sahillerinin yarısı yok olacak

  Devamını oku

 • Avrupa’dan 2050 hedefi için 1 trilyon euro

  Avrupa Yeşil Düzeni Yatırım Planı’na göre; Avrupa’nın 2050 iklim nötr hedefine ulaşması için en az 1 trilyon euro ayrılacak. 

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu