YUKARI

Haberler

 • Cennete Beş Yıldızlı Çevre Ayıbı

  Güllük Körfezi'nde beş yıldızlı otel yapan şirket, üç hafta boyunca izinsiz olarak denizi doldurdu. Şikâyetlere karşın devlet kaçak olarak yapılan dolguyu durdurmadı.
       Devamını oku

 • Artvin'deki Bakır Madenine İzin Yok

  Artvin'de Hatila Milli Parkı sınırları içerisinde açılacak olan bakır madeni alanı için ruhsat verme işleminde hukuka ve mevzuat hükümlerine uyarlık bulunmadığı gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı verildi.
       Devamını oku

 • 'Dünya Ormansızlaşıyor'

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Orman Mühendisleri Odası Doğu Karadeniz Şube Başkanı Doç. Dr. Devlet Toksoy, dünyada yaklaşık 3.9 milyar hektar alan üzerinde yayılış gösteren orman ekosistemlerinin önemli bir bölümünde tahribatın devam ettiğini söyledi. 
       Devamını oku

 • Artvin'de Maden Sahası İçin Ağaç Kesimi

  Bakır madeni arama çalışmalarının yürütüldüğü Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiinde ağaç kesimine başlandı. Sahada inceleme yapmak isteyen Kent Konseyi üyeleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerine izin verilmedi.
       Devamını oku

 • 'Kyoto'ya İmza Atmaya Hazırız'

  Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kyoto Protokolü'ne imza atmaya hazır olduklarını belirterek, "Ama bazı şartlarımız var. Ülkemizin bu konuda gelişimini tamamlaması kanaatindeyiz" dedi.     Devamını oku

 • Antarktika'ya Karbondioksit Testi

  İklim değişikliğinin önüne geçmek için yeni bir atak daha: Uluslararası ekip, bir ay boyunca Güney Okyanusu'nda CO2 incelemesi yapacak.
       Devamını oku

 • Ulusal Su Manifestosu

  Turizm ve Çevre Gazetecileri Derneği tarafından, çevre sorunları, küresel ısınma, dünyada suyun giderek azalması konularına dikkat çekmek amacıyla hazırlanan “Ulusal Su Manifestosu” 9 gazetecilik örgütü tarafından da imzalandı.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu