YUKARI

Haberler

 • Çevrenin Unutulan Düşmanı: Gemiler

  Küresel karbondioksit üretiminin yüzde 4,5’inin ticari gemilerden geldiği belirlendi. Gerçek boyutları bilinmediği için bugüne dek küresel ısınmayla mücadelede hedef alınmayan gemilerin yarısı kadar gaz üreten uçak şirketleri ise büyük baskı altında...
       Devamını oku

 • İlk Nükleer Santral Mersin’e Yapılacak

  Nükleer santrallerin ilkinin Mersin-Akkuyu’ya kurulması kesinleşti. Sinop’un yer lisansı ancak önümüzdeki yıl verilebilecek. “Macera peşinde değiliz” diyen Enerji Bakanı Güler, Sinop’a Nükleer Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin kurulacağını açıkladı.
       Devamını oku

 • Atıklar Mikroorganizmaları Çoğaltıyor

  İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi araştırma ekibi, Marmara denizinin yüzeyini köpük gibi kaplayan esrarengiz maddeyi iki yıldır gözlemliyor. Araştırmacılar, bunun bitkisel tek hücreli bir organizma olduğunu belirledi.
       Devamını oku

 • Denizlerdeki Kirlilik Canlıları Tehdit Ediyor

  Türk sularında yaşayan Akdeniz foku ve caretta caretta gibi canlıların yanı sıra 472 balık türünden 50'sinin soyunun, denizlerdeki kirlilik yüzünden tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bildirildi.
       Devamını oku

 • Atık Pil, Şişe ve Kağıt Getirene Bedava Tıraş

  Kocaeli'nin Derince İlçesi'nde berberlik yapan Rasim Uyar, 'Bir gün değil her gün çevreciyim' adı altında başlattığı kampanyayla atık pil, pet şişe, sigara izmariti, atık kağıt getireni ücretsiz tıraş ediyor.
       Devamını oku

 • Küresel Isınma Penguenleri Aç Bıraktı

  Küresel ısınmayla ilgili neredeyse her gün yeni bir veri ortaya çıkıyor. Son olarak ABD’de bir dergide yayınlanan makale, penguenlerin geleceğinin tehlikede olduğunu ortaya koydu. Soruna çözüm bulma çabalarıysa devam ediyor.
       Devamını oku

 • Everest'e Çevre Tırmanışı

  Nepal'li genç bir Şerpa iklim değişikliğinin tehlikelerini sergilemek için Everest tepesine özel bir tırmanış planladığını açıkladı.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu