YUKARI

Haberler

 • Belediye, Yeşil Alanı TOKİ’den Kurtardı!

  Ayvalık Belediyesi, turistik kentlerin kâbusu olan betonlaşmaya karşı savaş açtı. TOKİ’nin konut yapmak istediği seyir terası Cennet Tepesi yeşil alan ilan edilerek yapılaşmadan kurtarıldı.
  Devamını oku

 • "Türkiye Rüzgar ve Güneş Enerjisi Kullanmalı"

  Joschka Fisher Alman Yeşiller Partisi’nin eski lideri. Geçtiğimiz hükümet döneminde 8 yıl boyunca Almanya’nın dışişleri bakanlığı görevini üstlendi, “yeşil politikalar”ın dünyadaki en önemli öncüleri arasında. Joschka Fischer “Green Marketing” Konferansı’nda bir konuşma yaptı. Fischer, nükleer enerjinin atık üretmesi ve hava kirliliği oluşturması nedeniyle kesinlikle tercih edilmemesi gerektiğini, dünyada birçok ülkenin güneş ve rüzgar enerjisine yöneldiğini söyledi.
  Devamını oku

 • Ani Sıcak Hava Dalgalarına Karşı Plan Yok

  Küresel ısınmadan en çok etkilenecek ülkeler arasında yer alan Türkiye'de artması beklenen hastalıklara karşı henüz hayata geçirilmiş bir acil durum planı olmadığı ortaya çıktı. Devamını oku

 • Dünya Bankası'ndan Su Uyarısı

  Dünya Bankası yayımladığı yeni bir raporda, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri yönetimlerine gelecekte ciddi bir su sıkıntısı yaşamamak için yatırım yapma çağrısında bulundu.
  Devamını oku

 • Denizlerde Av Yasağı Başlıyor

  Giresun Tarım İl Müdürlüğü, denizlerde balık avı yasağının 15 Nisan’da başlayacağını bildirdi.
  Devamını oku

 • Gençler 'Çevre' İçin Toplanıyor!

  Türkiye'de 51 ilde ve KKTC’de, toplamda 68 üniversitede teşkilatlanan Genç TEMA’cılar, III.Genç TEMA Ulusal Çevre Kongresi’nde bilim adamları ile Türkiye’nin yenilenebilir enerji konusundaki mevcut durumunu ve geleceğe yönelik adımlarını tartışacak.
  Devamını oku

 • Paris'te 'Sürdürülebilir' Günler

  Paris'te 10-13 Nisan tarihleri arasında devam eden 'Sürdürülebilir Kalkınma Fuarı'nda birçok çevre dostu ürün sergileniyor. Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu