YUKARI

Haberler

 • "Munzur 'Korunma Alanı' Olmalı Yoksa Sular Altında Kalacak"

  Tuncelili avukat Barış Yıldırım "Munzur Vadisi'ndeki hidro elektrik santrali ve baraj çalışmaları devam ederse 'doğal miras'ın yüzde 63,5'inin sular altında kalacağını" söyledi. Yıldırım vadinin "sit alanı" olması için başvurularda bulundu.
       Devamını oku

 • "Buzulların Erime Eğilimi Arttı"

  İklimin ısınması yüzünden buzulların erime hızı artıyor.
       Devamını oku

 • Türkiye’nin Bitkileri İnternetle Korunacak

  Dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmeyen bitki türlerini barındıran “Önemli Bitki Alanları” nı korumak için özel bir internet sitesi yayına başladı. “ÖBANET” adıyla yayına başlayan site, hepimizin Türkiye'nin olağanüstü bitki zenginliğini farketmemizi ve bu zenginliğin korunması için sorumluluk almamızı hedefliyor. ÖBANET, bugüne kadar Türkiye’nin bitki zenginliğini korumak için harekete geçenleri biraraya getiriyor.
       Devamını oku

 • Oy Karadeniz...

  Deresi tonlarca evsel atığı taşıdı, Zonguldak Limanı gözden kayboldu! Devamını oku

 • Derince'nin Çevreci Berberi

  Elinde makas, hazır bekliyor. Yeter ki çevre için güzel bir iş yapın, o da saçınızı kessin... Tam bir aktivist ya da "kampanya insanı" berber Rasim Uyan (36). Özellikle çevre kirliliği konusunda çok hassas. Çevresindeki kişileri yere çöp atmamaya, yerden çöp toplamaya, geri dönüşüme alıştırmaya, ağaç dikmeye teşvik etmek için elinden geleni yapıyor. Bu amaçla en büyük çabayı da kendisi gösteriyor. Hatta gününün neredeyse yarısı hayır işleriyle geçiyor.
       Devamını oku

 • Buğdayda Hastalık Endişe Veriyor

  Bitki bilimciler buğdayı etkileyen zararlı bir mantarın gıda fiyatlarındaki artışı daha da körükleyebileceği, hatta bazı ülkelerde açlığa yol açabileceği uyarısında bulundu.
       Devamını oku

 • AB'nin Gündemi İklim Değişikliği

  Avrupa Birliği devlet ve hükümet başkanlarının bugün başlayan ve iki gün sürecek zirvesinde, iklim değişikliği ve enerji güvenliği konuları ele alınacak.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu