YUKARI

Haberler

 • İklim Değişikliği "İnce Hastalığı" Geri Getirdi

  Hayatın her alanını etkileyen küresel ısınma insan sağlığını da tehdit ediyor. İklim değişikliğinden dolayı artık geçmiş yüzyıllarda ve nostaljik filmlerde kaldığına inanılan hastalıklar geri dönüyor. 
       Devamını oku

 • Nükleer Enerjinin Alternatifi Biyoyakıt

  TMMOB Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası "Biyoyakıtlar ve Biyoyakıt Teknolojileri Sempozyumu" düzenliyor.      Devamını oku

 • Amerika Birleşik Devletleri "Günün Fosili" Seçildi

  İklim değişikliği ve dünyanın geleceğini şekillendirecek toplantı Bali'de devam ediyor. Toplantının sonuçlandırılmasına iki gün kala Amerika Birleşik Devletleri yaptığı olumsuz açıklamalarla büyük tepki aldı. Son iki gün kala, Amerika Birleşik Devletleri Kyoto'ya katıl çağrılarını duymadığı gibi Kyoto'nun tamamen kaldırılmasını istiyor.
       Devamını oku

 • Avrupa'nın Kuşları

  Avrupa'nın yaygın kuşları indeksi ve eğilimleri, 20 ülkeden elde edilen 1980 ve 2005 yılları arasındaki veriler kullanılarak 2007 yılında yayımlandı. İndeks ve eğilimler 124 tür için üretildi.
       Devamını oku

 • Amanos Dağları Korunmalı

  Doğal Hayatı Koruma Vakfı Orman Program Müdürü Sedat Kalem, Amanos Dağları'nın acil olarak koruma altına alınması gereken bölgelerden biri olduğunu söyledi.
       Devamını oku

 • Yeni İklim Raporundan Çarpıcı Gerçekler

  İklim değişikliğinin, su ve yiyecek kıtlığını ağırlaştırarak ve çevre sorunlarından kaynaklanan yeni göçlere neden olarak dünya çapında gerginlik ve çatışmaları artırabileceği belirtildi.
       Devamını oku

 • Penguen Nüfusunun Yarısı Artık Yok

  Güney Kutbu’nda yaşayan penguen türleri de küresel ısınma yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Araştırmacılara göre, dünyadaki penguen nüfusunun yarısı yok oldu bile.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu