YUKARI

Haberler

 • Evde kal, dikkatli tüket!

  Koronavirüs zincirinin kırılması için üzerimize düşen görevi yapıyor, özellikle sağlıkçıların hayatını bir nebze olsun kolaylaştırmak için mümkün olduğunca evde kalıyoruz. Tabii bunun bazı sonuçları var; evde kalmak tüketimi artırıyor. Peki bu süreçte nelere dikkat edilmeli?

  Devamını oku

 • Korona günlerinde gezgin olmak!

  Tüm dünya vatandaşları koronavirüsten korunabilmek için evde vakit geçiriyor. Ama evde olmak gezgin olmaya engel değil. Dünyanın en güzel yerleri, müzeler, doğal parklar ve şehirler 360 derece görüntüleriyle sizin keşfiniz için hazır.

  Devamını oku

 • Türkiye’nin yüzde 87’si kömür soluduğunu düşünüyor

  Greenpeace Akdeniz’in IPSOS ile birlikte hazırladığı kamuoyu araştırması ‘Türkiye’de Hava Kirliliği Algısı’, Türkiye’de yaşayanların yüzde 87’sinin camlarını açtığında temiz hava alamamaktan şikayetçi olduğunu gösteriyor.

  Devamını oku

 • Sıfır atık çabaları boşa gitmesin!

  Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını tek kullanımlık plastik malzemelere olan talebi artırdı. Sıfır atık konusunda büyük ilerlemeler kaydedilmişken, virüsün etkisiyle yedinci kıtanın (Büyük Pasifik çöp alanı) daha da büyümesine katkıda bulunmayalım.

  Devamını oku

 • Orman denince akla gelen 10 mucize

  Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında Orman Haftası kutlanıyor. Bu önemli hafta, ormanın insan için ne anlama geldiğini bir kez daha anımsamamız için bir fırsat olabilir.

  Devamını oku

 • Su kaynakları sınırsız değil

  Birleşmiş Milletler kararıyla 1993’ten beri kutlanan Dünya Su Günü, içilebilir su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve insanlığın en önemli ihtiyaçlarından biri olan suya karşı tutumumuzu her anlamda gözden geçirmek için bir fırsat olabilir.

  Devamını oku

 • Corona karbon salımını azalttı

  Covid-19, başta Çin olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde etkisini gösterdi. İnsan sağlığı konusunda sert sonuçları olan pandemi, azalan trafik ve endüstriyel faaliyetler dolayısıyla gezegene nefes aldıran bir etkiyi de beraberinde getirdi.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu