YUKARI

Haberler

 • Geri Dönecekler!

  İspanyol bilim adamlarına göre denizanaları, önümüzdeki yaz yeni bir istilaya hazırlanıyor.
       Devamını oku

 • Mısırdan Etanol Üretimi Çevreyi Tehdit Ediyor

  ABD’de giderek artan şekilde mısırdan etanol üretimi, Meksika Körfezi’nde “ölü bölge” yaratarak ekosistemi tehdit ediyor.
       Devamını oku

 • "Munzur 'Korunma Alanı' Olmalı Yoksa Sular Altında Kalacak"

  Tuncelili avukat Barış Yıldırım "Munzur Vadisi'ndeki hidro elektrik santrali ve baraj çalışmaları devam ederse 'doğal miras'ın yüzde 63,5'inin sular altında kalacağını" söyledi. Yıldırım vadinin "sit alanı" olması için başvurularda bulundu.
       Devamını oku

 • "Buzulların Erime Eğilimi Arttı"

  İklimin ısınması yüzünden buzulların erime hızı artıyor.
       Devamını oku

 • Türkiye’nin Bitkileri İnternetle Korunacak

  Dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmeyen bitki türlerini barındıran “Önemli Bitki Alanları” nı korumak için özel bir internet sitesi yayına başladı. “ÖBANET” adıyla yayına başlayan site, hepimizin Türkiye'nin olağanüstü bitki zenginliğini farketmemizi ve bu zenginliğin korunması için sorumluluk almamızı hedefliyor. ÖBANET, bugüne kadar Türkiye’nin bitki zenginliğini korumak için harekete geçenleri biraraya getiriyor.
       Devamını oku

 • Oy Karadeniz...

  Deresi tonlarca evsel atığı taşıdı, Zonguldak Limanı gözden kayboldu! Devamını oku

 • Derince'nin Çevreci Berberi

  Elinde makas, hazır bekliyor. Yeter ki çevre için güzel bir iş yapın, o da saçınızı kessin... Tam bir aktivist ya da "kampanya insanı" berber Rasim Uyan (36). Özellikle çevre kirliliği konusunda çok hassas. Çevresindeki kişileri yere çöp atmamaya, yerden çöp toplamaya, geri dönüşüme alıştırmaya, ağaç dikmeye teşvik etmek için elinden geleni yapıyor. Bu amaçla en büyük çabayı da kendisi gösteriyor. Hatta gününün neredeyse yarısı hayır işleriyle geçiyor.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu