YUKARI

Haberler

 • Koronavirüs iklim hedeflerini etkilemesin

  Koronavirüs pandemisinin yaratacağı olumsuzlukların küresel ısınma hedeflerini etkilemesi bekleniyor. AB hükümetleri, düşük karbon ekonomisine geçişin hızlanması için koronavirüs ekonomik kurtarma paketini açıklaya davet ediliyor

  Devamını oku

 • Yeşil enerjiye yeşil ışık

  Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan önlemler sonucu, daha önce yüksek hava kirliliği yaşanan bölgelerde gözlenen düşüş oranları, bu sürecin; yenilenebilir kaynaklara dönüş hızını artırmak için bir fırsat olduğunu düşündürüyor.

  Devamını oku

 • Evde kal, dikkatli tüket!

  Koronavirüs zincirinin kırılması için üzerimize düşen görevi yapıyor, özellikle sağlıkçıların hayatını bir nebze olsun kolaylaştırmak için mümkün olduğunca evde kalıyoruz. Tabii bunun bazı sonuçları var; evde kalmak tüketimi artırıyor. Peki bu süreçte nelere dikkat edilmeli?

  Devamını oku

 • Korona günlerinde gezgin olmak!

  Tüm dünya vatandaşları koronavirüsten korunabilmek için evde vakit geçiriyor. Ama evde olmak gezgin olmaya engel değil. Dünyanın en güzel yerleri, müzeler, doğal parklar ve şehirler 360 derece görüntüleriyle sizin keşfiniz için hazır.

  Devamını oku

 • Türkiye’nin yüzde 87’si kömür soluduğunu düşünüyor

  Greenpeace Akdeniz’in IPSOS ile birlikte hazırladığı kamuoyu araştırması ‘Türkiye’de Hava Kirliliği Algısı’, Türkiye’de yaşayanların yüzde 87’sinin camlarını açtığında temiz hava alamamaktan şikayetçi olduğunu gösteriyor.

  Devamını oku

 • Sıfır atık çabaları boşa gitmesin!

  Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını tek kullanımlık plastik malzemelere olan talebi artırdı. Sıfır atık konusunda büyük ilerlemeler kaydedilmişken, virüsün etkisiyle yedinci kıtanın (Büyük Pasifik çöp alanı) daha da büyümesine katkıda bulunmayalım.

  Devamını oku

 • Orman denince akla gelen 10 mucize

  Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında Orman Haftası kutlanıyor. Bu önemli hafta, ormanın insan için ne anlama geldiğini bir kez daha anımsamamız için bir fırsat olabilir.

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu