YUKARI

Haberler

 • Dünya Su Forumu İstanbul'da Yapılacak

  Dünya Su Forumu'nun beşinci toplantısının 2009'un mart ayında İstanbul'da yapılacağı açıklandı.      Devamını oku

 • Yeşil Kutu İnternet Sitesi Açıldı

  Yeşil Kutu Projesi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanından çevre eğitimi kapsamında gerçekleştirilen etkiliklerin, uygulamaların, deneyimlerin paylaşılabilmesi amacıyla Yeşil Kutu internet sitesi yayına başladı.
       Devamını oku

 • Meksika Bu Yıl 250 Milyon Ağaç Dikti

  Meksika, bu yıl 250 milyon ağaç dikerek, BM'nin küresel ısınmayla mücadele çerçevesinde düzenlediği dünya çapındaki kampanyada kendisi için belirlenen hedefini tutturdu.     Devamını oku

 • Ormansızlaşma!

  Türkiye ormanlarını kaybediyor. Türkiye nehirlerini, göllerini, denizlerini kaybediyor. Türkiye doğasını kaybediyor. Türkiye ormanlarını korumak için yasalar yapmak yerine, ormanları yok etmeye zemin hazırlayan yasalar üzerinde çalışıyor.
       Devamını oku

 • Avrupa'dan Telli Turnaları Koruma Projesi

  Avrupa’da üreme alanları sadece Türkiye’de Muş’un Bulanık Ovası olan son 11 telli turnanın çoğalması amacıyla Doğa Derneği’nin hazırladığı projeye başlandı. Projenin uygulamasını çobanlar ve öğrenciler başta olmak üzere yöre halkı yürütecek.
       Devamını oku

 • Aksaraylı Köylüler Fidan İstiyor

  AKSARAY'da bir okulda başlayan ağaçlandırma çalışmasından etkilenen köylüler, yol boylarına açtıkları 3 bin 500 çukur için fidan desteği bekliyor.      Devamını oku

 • Beyşehir Gölü Araştırmasına Ödül

  Japonya Uluslararası Göl Araştırmaları Komitesi tarafından Hindistan'da düzenlenen Dünya Göl Konferansı'nda Beyşehir Gölü Araştırması, 700 çalışma içinden en iyi 5 araştırma arasına girerek ödül aldı.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu