YUKARI

Haberler

 • Sıfır emisyon için 18.6 trilyon dolar yatırım şart

  Ernst & Young Yenilenebilir Enerji Ülke Çekiciliği Endeksi'ne göre; küresel sıfır emisyon hedefine; ulaşım ve ısınma elektrik enerjisiyle sağlanırsa ulaşılabilir. Bu hedef için ayrıca yenilebilir enerji yatırımlarının 2050’ye 18.6 trilyon dolara ulaşması gerekiyor

  Devamını oku

 • Orman yangınları normalleşiyor mu?

  Aylar boyunca söndürülemeyen Amazon ve Avusturalya yangınları, ekosistemimizde çok büyük bir zaman diliminde kapanmayacak yaralar açtı. Soru şu; yangınlar gezegenin yeni normali mi olacak?

  Devamını oku

 • Rusya küresel ısınmayı avantaja çevirecek

  Topraklarının önemli kısmının Kutup Bölgesi'nde bulunması dolayısıyla iklim değişikliğinden en fazla etkilenebilecek ülkeler arasında yer alan Rusya, küresel ısınmayı avantaja dönüştürecek çözümler üzerine yoğunlaşıyor.

  Devamını oku

 • Norveç’te en sıra dışı Ocak

  Norveç, tarihinin en sıcak Ocak ayını yaşıyor. Sunndalsøra kasabasında görülen sıcaklık 19 derece ile mevsim normallerinin 25 derece üzerinde gerçekleşti.

  Devamını oku

 • Geri dönüşümle gülümseyen çocuklar

  Kastamonu Entegre, çocuklar için hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında tesislerdeki atıklardan elde edilen bank ve masaları toplamda 50 okula bağışladı.

  Devamını oku

 • Sıfır karbonlu yerleşim dönemi

  İngiltere’nin Galler Bölgesi’nde dünyanın ilk sıfır karbonlu yerleşim yeri inşa ediliyor. Kendi enerjisini üretecek olan yerleşim, havayı temizleyerek ülkenin genel karbon emisyon değerini de düşürecek.

  Devamını oku

 • 2019’da iklim konuşuldu

  İklim değişikliğinin etkisini çok uzun yıllardır hissediyoruz. 2019, sıcaklık değerleriyle bu değişimin hızını artırdığını göstererek tarihe geçti. Peki insan, dünya için 2019’da neler yaptı?

  Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu