YUKARI

Haberler

 • Gıda üretimi konusunda yol ayrımı

  Birleşmiş Milletler’e bağlı Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli’nin (IPCC) son raporu, karbon emisyonunu düşürmek ile ilgili önlemlerin yeterli olmadığını, dünyanın geleceğini değiştirebilmek için gıda üretiminin de değişmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

  Devamını oku

 • Sürdürülebilir kalkınma hedefleri Greta için rüzgarla doldu!

  Greta Thunberg iklim krizine dikkat çekmek için yaptığı deniz yolculuğunun New York durağına ulaştı.  Greta’yı New York’a vardığında güzel bir sürpriz bekliyordu.  Devamını oku

 • Çocuklara, çevreci bilgi oyunu: Dünyanın Geleceği

  Bir Türk Markası olan SDG4Kids, Birleşmiş Milletlerin “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Hedef 2030’  adıyla sunduğu yol haritasından hareketle Çocuklar için eğlenceli, merak uyandırıcı ve öğretici boyutta bir oyun tasarladı. Gezegen ve insanlık için çözüm üretmeye yönelik bir strateji oyunu olan “Dünyanın Geleceği” Oyunu çocuklara, ebeveynlere, eğitim kurumlarına ve sosyal sorumluluk projeleri üreten tüm yapıların kullanımına sunuluyor.

  Devamını oku

 • Bilim insanları kutuplarda mikro plastiğe rastladı.

  Kuzey Kutbu karında rastlanan mikro plastik oranları bilim insanlarını önemli bir sonuca taşıdı: Mikro plastikler artık sadece karada ve denizde değil, atmosferde de bir tehlike oluşturuyor.

  Devamını oku

 • Etiyopya’da ağaç dikme rekoru

  Etiyopya’da Yeşil Miras girişiminin bir adımı olarak bir günde 353 milyon ağaç dikildi ve bu alanda dünya rekoru kırıldı.

  Devamını oku

 • Gillian Anderson sesleniyor: Hadi doğru olanı yapalım!

  Hollywood’un ünlü kadın yıldızı Gillian Anderson, The Guardian gazetesinde paylaştığı bir yazıyla dünya devletlerini okyanuslar için birleşmeye çağırıyor. 

  Devamını oku

 • Plastik, yiyeceklerin korunmasında en güvenli yol mu?

  Yapılan çalışmalar, gıda maddelerinin üretim noktasından evlerimize dek uzanan yolculuğunda kullanılan plastik ambalajların, israfı önlemek konusunda bir süre daha kullanılacağını gösteriyor. Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu