YUKARI

Haberler

 • Aç Kurtlar Şehre İndi

  Gümüşhane'nin Kelkit ilçe sınırları içerisinde bulunan arazilerde ara ara görülen kurt sürüleri mahalle aralarına girmeye başladı.     Devamını oku

 • Tuz Gölü'nde Geri Sayım Başladı

  İklim değişikliği ve kuyular yüzünden son 18 yılda yüzde 60 küçülen Tuz Gölü, uydudan da incelendi. Sonuç vahim: Böyle giderse en çok 2015'te kuruyacak.
       Devamını oku

 • Dünya'nın Sonuna "Hayır" Kyoto'ya "Evet"

  "Kyoto imzalansın" diyen yaklaşık bin kişi Kadıköydeydi. Madra "Tek seçenek sera gazı salımını azaltmak, gelecek nesli düşünmek zorundayız"; Yüce "Gidecek başka gezegen yok ama başka bir dünya mümkün" dedi.
  Devamını oku

 • İzmir Körfezi 25 Caretta caretta'yı Yuttu

  Son 5 ayda beslenmek için İzmir Körfezi'ne giren 25 Caretta caretta yaşamını yitirdi.     Devamını oku

 • Bali'de Sonuç Aynı

  ABD, sonuç bildirgesi açıklanan iklim konferansında da kararını değiştirmedi ve zorunlu kısıtlamaya karşı olduğunu tekrarladı.
       Devamını oku

 • Ayı Bal Çaldı, İnsanlar Vurdu

  Bal ve meyvelere dadandığı için 'yağmacı' suçlamasıyla hakkında 'vur emri' çıkarılan ayı öldürüldü. Kastamonu'da avcılar, 7 bin 500 YTL'yi bastırıp iki ayı daha vuracak.
       Devamını oku

 • Yatırım ile Çevre Çatışıyor

  Kaz Dağları’nda altın sondajı gibi bazı olaylar, toplumda büyük yankı yaratıyor ama Türkiye’de yatırımla çevrenin çatıştığı tek nokta burası değil. Ülkenin çeşitli noktalarında irili ufaklı fırtınalar kopuyor. Çevre örgütlerinin, bölge halkının çevreye zarar vereceği için karşı çıktığı, çoğu dava sürecinde olan, kimi sesini duyuran kimi sessiz bir mücadeleye konu olan, birkaçı 20 yıl geriye giden olaylardan sadece bazılarını seçtik.
       Devamını oku



Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu