YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 27 Aralık 2007

Kuşlar Noel Baba Kuş Cenneti'ni Sevdi

 • Antalya'nın Demre ilçesindeki Noel Baba Kuş Cenneti, kuşları ağırlamaya başladı.
      

  26.12.2007 CNN Türk

  Türkiye genelinde havaların soğumasıyla birlikte, farklı türlerden kuş sürüleri de Demre yakınlarındaki Noel Baba Kuş Cenneti'ni doldurdu.

  Demre Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihin ve doğanın içi içe olduğu Demre'de yerleşim yerlerine çok yakın olan kuş cennetinin son yıllarda sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla yeniden doğaya kazandırıldığını söyledi.

  Demrelilerin kuş cennetini korumak için gerekli çabayı göstereceğine inandığını vurgulayan Demiryürek, "kamu kuruluşları olarak biz de gerekli katkıyı vereceğiz. Bu doğal güzelliğin yaşatılması için elbirliğiyle çalışacağız" dedi.

  Kuş cenneti olan yaklaşık 100 hektarlık alan, birinci derecede tarihi ve doğal sit alanı konumunda bulunuyor. Sulak alan içinde yer alan bitkiler, kuşların barınmasını ve üremesini sağlarken, sulak alanın kuzeyinde ve güneyinde bulunan makilik alan da ötücü kuşlar için uygun ortam oluşturuyor.

  Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesinden gelen bilim ekibinin yaptığı çalışmaya göre, bölgede, 29'u soyu tükenme tehlikesi altında olan 159 tür kuş yaşıyor

  http://www.cnnturk.com/YASAM/GEZI/haber_detay.asp?PID=303&haberID=414632    

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu