YUKARI

Sürdürülebilir İş

 • İş dünyası plastik kirliliğine karşı birleşiyor

  İş Dünyası Plastik Girişimi’ne ilk etapta katılan 26 şirket, plastik taahhütlerini belirleyeceklerini açıkladı. Girişim, özel sektör kuruluşlarının taahhütlerini şeffaf bir şekilde yıllık olarak raporlamalarını sağlamayı amaçlıyor.

  Devamını oku

 • Mavi yüzde yüz vegan denim üretti

  Sürdürülebilir moda akımına Mavi Jeans de katıldı. Mavi’nin daha az enerji ve su kullanılarak, vegan üretimle hayata geçen All Blue koleksiyonu tanıtıldı.

  Devamını oku

 • Koç Grubu, tek kullanımlık plastik tüketimini sonlandırıyor

  Koç Holding, topluluk şirketlerinde tek kullanımlık plastik tüketimine 2020 sonuna kadar son vereceğini açıkladı.

  Devamını oku

 • Karbon salınımına karşı uçak yerine hızlı tren

  KLM Hollanda Kraliyet Havayolları, kısa mesafe uçuşları için hızlı tren öneren çevreci bir projeyi hayata geçirdi. Proje ile karbon salınımının azaltılması hedefleniyor.

  Devamını oku

 • ING Bank yüzünü güneşe döndü!

  ING Bank Türkiye, sürdürülebilirlik anlayışıyla fark yaratacak bir projeye imza atarak Kahramanmaraş Operasyon ve Çağrı Merkezi’nin çatısına güneş enerjisi santrali kuruyor.  Devamını oku

 • Ford Otosan 2018 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı

  Ford Otosan,  1 Ocak – 31 Aralık 2018 tarihleri arasındaki dönemi kapsayan 2018 yılı Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınladı.  Devamını oku

 • Sürdürülebilirlik ve Entegre Raporlama Daha İyi Bir Geleceğin Yol Haritası

  SKD Türkiye üyesi 25 şirketin sürdürülebilirlik ve entegre raporların analizine yer veren Reporting Matters raporun ikincisi TSKB ev sahipliğinde tanıtıldı. Reporting Matters metodolojisi ile finansal olmayan raporların kalitesinin ve etkisinin artırılması hedefleniyor.

  Devamını oku