YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 24 Temmuz 2013

‘Kültür Ustaları’nın kapısına ‘YEDAŞ feneri’

 • 23 Temmuz 2013 Enerji Günlüğü
  Yeşilırmak Elektrik Dağıtım AŞ (YEDAŞ) “Kültürümüzü Aydınlatıyoruz” başlıklı kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2013 yılında, bölgedeki yeni yerel ustaların kapısına ‘YEDAŞ Feneri’ astı.

  2012 yılında başladığı sosyal sorumluluk projelerinde sürdürülebilirliği esas alan YEDAŞ, “Kültürümüzü Aydınlatıyoruz” Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 2013 yılında yeni zanaat dallarını ekledi ve desteklediği usta sayısını 10’a çıkardı.

  Samsun’da Saraç Ustası Mehmet Turhallı, Amasya’da Süsleme Ustası Mehmet Tektaş, Ordu’da Klarnet Ustası Ahmet Özdemir, Sinop’ta Soba Ustası Murat Yılmaz ve Çorum’da Semerci Ustası Hüseyin Kaygusuz’u 2013 yılında destekleme kararı alan YEDAŞ, ustaların atölyelerine projenin simgesi olan YEDAŞ Fenerleri ve ustalara saygı plaketlerini astı. Proje kapsamında, ustaların atölyelerinde kullandıkları elektrik enerjisi YEDAŞ tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.

  “PROJEYİ GENİŞLETTİK”
  YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu “YEDAŞ olarak hizmet verdiğimiz bölgemize ekonomik, sosyal, kültürel gelişimine de katkıda bulunmayı iş sürecimizin parçası haline getirdik. Kurumsal Sosyal Sorumluluğu bir reklam aracı olarak değil, ‘Bir Bölgenin Sürdürülebilir Kalkınma Hareketi’ olarak görüyoruz” dedi. Türkoğlu, “Geçtiğimiz yıl başlattığımız Kültürümüzü Aydınlatıyoruz projesi kapsamında 5 ustamızı destekledik. Aldığımız çok olumlu tepkiler, bölgemizde kaybolmaya yüz tutmuş zanaatları ve bu zanaatlara son derece zor koşullarda emek veren, sürdürme çabası gösteren ustalarımızı destekleme kararımızın ne kadar isabetli olduğunu gösterdi. Bu nedenle projeyi yeni zanaatlar ve yeni ustalarla genişleterek sürdürmeye karar verdik. 2013 yılı ustalarımız, bilgi ve tecrübeleriyle kaybolmaya yüz tutmuş el zanaatlarını yaşatmaya çalışıyor, YEDAŞ olarak biz de ustalarımıza kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti veriyoruz” diye konuştu.

  Haberin devamına ulaşmak için tıklayınız.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu