YUKARI

Haberler

Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2007

Gelecekte "bir damla suya muhtaç olmamak için" bugünden önlem alıyoruz.

 • Canon Foto–Video Ürünleri Türkiye Distribütörü Erkayalar Fotoğrafçılık, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen "Suyumuza Sahip Çıkalım" kampanyasına verdiği desteğin ayrıntılarını düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.

  07.06.07

  Canon Foto–Video Ürünleri Türkiye Distribütörü Erkayalar Fotoğrafçılık, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen "Suyumuza Sahip Çıkalım" kampanyasına verdiği desteğin ayrıntılarını düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.
  Erkayalar Fotoğrafçılık Haziran ayı boyunca satılan her bir Türkçe menülü video kameradan elde ettiği gelirin 5YTL'sini WWF-Türkiye'nin "Suyumuza Sahip Çıkalım" kampanyasına aktarıyor. Böylelikle oluşan bütçe, Konya Havzası'nda bulunan Kulu ve Eskil ilçelerinde belirlenen pilot tarlalarda, damla sulama ve çiftçi eğitim programlarının uygulanması için kullanılıyor.
  WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Su Kaynakları Programı Müdürü Buket Bahar Dıvrak toplantıda yaptığı konuşmada; "Gün geçtikçe su kaynaklarına olan talep artıyor. Ancak, bütün sektörlerde de suyun verimsiz kullanımı bir sorun olarak karşımızda. Türkiye'de su, %72 oranla en fazla tarım sektöründe kullanılıyor ve maalesef bu suyun büyük kısmı vahşi sulama dediğimiz yöntemle boşa harcanıyor. WWF-Türkiye olarak, Canon-Erkayalar Fotoğrafçılık ile işbirliği içinde, Konya Havzası'nda su tasarrufunu yaygınlaştırmak amacıyla damla sulama uygulamasına başlıyoruz. Bu projeyle amacımız, tarımsal su kullanımında tasarruf sağlamak ve damla sulama uygulamalarını yaygınlaştırmaktır." dedi.
  Gelecekte bir gün, "bir damla suya muhtaç olmamak için" bugünden önlem almalıyız düşüncesiyle yola çıkan Canon-Erkayalar Fotoğrafçılık'ın, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile başlattığı işbirliği bir yıl sürecek. Bu süre içinde, su kaynaklarının kısıtlı, suya olan talebin yoğun olduğu Konya Havzası'ndaki örnek çalışmalarla çiftçilerin damla sulamaya yönlendirilmesi ve bu yolla önemli oranda su tasarrufu sağlanması amaçlanıyor. Yirmi üç yıldır fotoğraf sektörüne ve teknolojiye hizmet veren Erkayalar Fotoğrafçılık üstlendiği bu sosyal sorumluluk misyonu ile gelecek nesillere daha bilinçli ve yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyor.

      

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu