YUKARI

Sergiler

Eklenme Tarihi: 24 Haziran 2008

Ali İhsan Gökçen’den “Doğal Harikalar”

  • Ali İhsan Gökçen, İ.T.Ü Matematik Mühendisi. Profesyonel olarak serbest fotoğrafçılık yapmaktadır. IFSAK’ta yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Kurucu üyesidir.


    Belgesel fotoğrafa özel olarak da yaşam, doğa ve gezi konulu fotoğrafa ilgi duymaktadır. Doğa Fotoğrafçıları Grubunun kurucusudur. ATLAS dergisi fotoğrafçısıdır. İ.Ü.Orman Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak Av ve Yaban Hayatı ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde, temel fotoğraf ve doğa fotoğrafı eğitimi vermektedir.

    1998 yılında Şinasi Barutçu Kupası’nı kazanmıştır. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok fotoğraf ödülü vardır. Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu ( FIAP ) Bienalleri’nde Türkiye takımının seçimini de birçok kez tek seçici olarak görev yapmıştır. İ.Ü.Orman Fakültesi tarafından 2000 yılı “Sanat ve Çevre Ödülü” verilmiştir.

    Atlas, Skylife gibi birçok dergide uzun yıllardır serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta ve röportajları yayınlanmaktadır. Hala ATLAS dergisi ve Foto Atlas dergisinde projeleri sürmektedir. Photoword Dergisi Danışma Kurulundadır. Fotoğraf dergisinde uzun yıllar fotoğraf yazıları yayınlanmıştır.

    DHKD, Doğa Derneği arşivini zenginleştiren ve birçok kitabına kaynak oluşturan fotoğraf çalışmaları yapmaktadır.

Çocuklar İçin

Keşfet ? Öyküler Kitap Kurdu