YUKARI

Keşfet

Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2016

İstanbul Modern'den yaz atölyeleri

 • İstanbul Modern'in yaza özel düzenlediği sanat atölyelerinde geri dönüşüm ve alternatif malzemeler sanatla buluşuyor. 

  İstanbul Modern, bu yaz çocuklara özel pek çok farklı atölye çalışması düzenliyor. Bunlardan özellikle ikisi alternatif malzemeleri birleştirmesi ve geri dönüşüme odaklanmasıyla sürdürülebilirlik bilincini aşılıyor.

  1. Dönüşen Nesneler: 2 ve 9 Ağustos Salı günleri
  Dönüşen Nesneler atölye çalışmasında kimi ufak objelerden, doğada bulunan organik nesnelerden ya da bazı görsellerden yola çıkılarak, hayal gücüne dayanan çalışmalar gerçekleştiriliyor. Çocuklar, bu objelerin özelliklerinden faydalanarak, onlara eklemeler yaparak ve onları dönüştürerek yeni imgelere ve formlara ulaşıyor. Hayal gücünün yardımı ile sıradan nesneler, sıradışı ve sanatsal olana dönüşüyor. Atölyede bir yaprak bir canavarın gövdesi olabilir,bir ceviz bir kaplumbağa sırtına dönüşebilir ya da bir kerpeten fotoğrafı bir timsahın ağzı haline gelebilir...

  2. Atık Malzemelerden Figürler: 4 ve 11 Ağustos Perşembe günleri

  Atık Malzemeden Figürler atölyesinde atık malzemeler yeniden kullanılarak hayata kazandırılıyor. Kartonlar, kutular, ambalajlar gibi atıklar ve keçe, düğme, kağıt iplik gibi malzemeler kullanılarak fantastik figürler üretiliyor. Programda çocuklar sevdikleri hayvanların özelliklerini malzemelerin olanakları ile değerlendiriyor ve bilinen formlara yeni yorumlar katarak anlatımlarını tamamlıyor.

  7-12 yaş gurubu için düzenlenen atölyelerle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.